Від чистоти води залежить здоров’я людини, тому споживання чистої питної води завжди буде актуальним.
У великих містах за чистоту питної води відповідають комунальні служби. Вони перевіряють показники на вході у систему, але поки вода дійде до крана у квартирі, вона пройде через систему труб водопостачання. Ви бачили коли-небудь ці труби після заміни? Всередині них накопичується пісок, глина, мул та іржа.
Кип’ятіння допомагає позбавитися хвороботворних мікроорганізмів, але не прибере з води солі, механічні забруднення та фосфати. Також кожен день не набігаєшся з бутилями для покупної очищеної води. Тому варто придивитися до систем очищення та обрати свій фільтр комплексного очищення води. Він може не лише покращити воду для приготування їжі, а ще й може подовжити «життя» пральній машинці, бойлеру, посудомийці чи прасці.
Одним з найбюджетніших способів поліпшення якості води є фільтр-глечик. В нього вбудований змінний картридж.
Залежно від виду цього картриджу він здатен очистити воду від пестицидів, фенолу, хлороформу та хлору. Також вода може очищуватися через капілярну мембрану від бактерій та вірусів, а активоване вугілля допоможе прибрати органіку.
Фільтри-глечики коштують недорого, але можуть очищувати приблизно 3,5 літри, з яких можна використовувати лише 2 літри. Для оптимальної якості води фільтри потрібно замінювати кожні 4 тижні.
Інший варіант фільтрації – це проточна система очищення води. Вона розміщується під мийкою, тому там потрібно передбачити для цього місце та змонтувати спеціально виведений кран. Підключення відбувається безпосередньо до водопровідних труб та змішувача. Такі фільтри обробляють воду «на ходу» й не потребують накопичувальних резервуарів.
Вибір фільтрів для такої системи очистки залежить від того, яку воду ви хочете отримати: прибрати домішки металів, позбутися зайвої жорсткості, чи покращити смак води. Зазвичай обирають комплекти з поліпропіленового, іонообмінного та вугільного картриджів. Це універсальний набір, здатний позбавити більшості домішок та поліпшити властивості води.
Оптимальний варіант для квартири – система зворотного осмосу. Така технологія очищення передбачає, що вода проходить через декілька систем очищення та видаляє 99,8% забруднень, включаючи навіть найменші частинки вірусів.
Спочатку вода проходить через механічні фільтри та позбавляється іржі, піску, хлору та аміаку. Далі вона потрапляє до мембрани з мікропорами 0,0001 мкм, які прибирають навіть найменші віруси. Чиста вода накопичується в спеціальному баку, а бруд видаляється через каналізацію.
Для фільтрів зворотного осмосу потрібне не тільки місце, а й стабільний тиск у 3-4 атмосфери. Якщо його буде недостатньо – система не зможе набрати воду, а якщо забагато – є ризик, що система вийде з ладу.
Система зворотного осмосу може складається з таких елементів:
Інша система очистки – це побутовий фільтр, який допоможе пом’якшити воду та очистити її від солей. Це подовжить строк «життя» техніці та сповільнить утворення накипу, через що бойлер і пральна машинка можуть поламатися.
Який би вид очищення ви не обрали, варто пам’ятати: фільтри потрібно регулярно замінювати. На частоту заміни впливають централізовані відключення води, після яких з крана починає текти іржава вода. У будь-якому разі найкраще звернутися до спеціалістів, які допоможуть обрати найкращу систему очистки води для вашої оселі та гарантують її професійне обслуговування.