Сексуальне насильство входить до топ-трійки правопорушень проти неповнолітніх
В Україні минулого року кожна десята дитина стала жертвою сексуального насильства. Близько 25% дітей зустрічалися з ситуаціями сексуального насильства та експлуатації онлайн.
Дитячий омбудсмен Микола Кулеба надав поради батькам, як захистити дитину в інтернеті від сексуального насильства, передає Інформатор .
"18 хвилин потрібно злочинцеві, щоб змусити дитину відправити інтимне фото в інтернеті. Дорослим здається, коли дитина з ними вдома, з нею не трапиться нічого поганого, проте навіть в таких ситуаціях злочинці можуть здійснювати насильство над дитиною, і воно може відбуватися в режимі онлайн", - відзначає Кулеба.
Нещодавно такий випадок зафіксували в Одеській області, де два роки тому 49-річний чоловік під виглядом молодого хлопця зареєструвався в одній із соціальних мереж і почав спілкуватися з 13-річною дівчинкою. Він змусив її надіслати інтимні фото, після чого почав шантажувати. Чоловік погрожував прислати фото її батькам, якщо вона з ним не зустрінеться. Через страх дівчинка погодилася на зустріч і запросила його додому, поки мама була на роботі. Вдома у дитини чоловік скоїв над нею сексуальне насильство. Залякування і насильство дитини тривали майже два роки, поки вона не наважилася розповісти про все матері.
Дитячий омбудсмен закликає батьків розмовляти з дітьми і вчити їх правилам безпечного спілкування в інтернеті.
"Дорослі повинні розповідати дітям, що людина в мережі не завжди така, якою хоче здаватися, і що не можна відправляти свої інтимні фото в інтернеті. Також слід пояснити, що дитину можуть шантажувати, і в такому випадку вона може розповісти про це батькам, а батьки їй допоможуть", - підкреслює Кулеба.
Батьки повинні переконати дитину, що вони не засудять і завжди будуть на її боці. Дивіться за посиланням освітні відео.Також дитячий омбудсмен рекомендує подивитися мультфільми для захисту дітей від сексуального насильства відповідно до віку дитини і обговорити їх з нею.
Нагадаємо, в Україні посилили кримінальну відповідальність за сексуальне домагання щодо дітей. Крім того, в Україні запустять центр правосуддя для дітей,які постраждали від сексуального насильства.
Також Інформатор розповідав, куди звертатися, якщо знайшов підозрілу або небезпечну групу в соціальних мережах.