Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська

Читать на русском

Здається, що росіянам зовсім не хочеться думати, що війна може прийти до їхнього дому

Читать на русском
Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська

Здається, що росіянам зовсім не хочеться думати, що війна може прийти до їхнього дому

У російському Брянську в ніч на понеділок 25 квітня сталися дві великі пожежі. Зайнялася "Транснафта Брянськ Дружба". Виникає відчуття, що російська влада намагається зробити все, щоб ця яскрава у всіх сенсах подія минула непоміченою.

Інформатор задумався чому це так.

Що сталося.

Вранці 25 квітня стало відомо про пожежу на нафтобазі «Транснефть-Дружба» у Фокінському районі міста. Також спалахнув резервуар з дизельним паливом на території нафтового комплексу на Сніжецькому валу. У МНС РІА Новини розповіли, що інформація про пожежі резервуарів з дизельним паливом на території Брянської нафтобази та на ще одному об'єкті надійшла о 2-й годині ночі.

За даними радіо “Свобода”, пожежі у Брянську виникли на території наливного пункту компанії "Транснефтепродукт" і розташованій неподалік від нього комплексної бази матеріально-технічного забезпечення Міноборони (в.ч. 55443-90), що показали карти системи NASA FIRMS, яка фіксує пожежі , а також картографічний сервіс Wikimapia

За низкою повідомлень у телеграм-каналах пожежам передували вибухи. 

 

 

Офіційних повідомлень щодо причин пожеж немає. Голова слідчого комітету Олександр Бастрикін доручив порушити кримінальну справу. 

Без коментарів

Пожежі надали найвищий ранг складності. Проте на офіційному сайті російського МНС про подію жодного слова. Якщо судити з новин цього ресурсу, на расєї все тихо і спокійно і жодних надзвичайних ситуацій не відбувається.

 

Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська 1

Ані слова про те, що сталося, і на офіційних ресурсах брянської поліції та брянського МНС. 

Регіональні ЗМІ не змогли заплющити очі на подію, що переполошила регіон. Але у великих регіональних пабликах ВКонтакте “Типовий Брянськ” та “Підслухано Брянськ” повністю відключили коментарі, посилаючись на нашестя ботів. 

“Після пожеж, які розпочалися вночі, в коментарі брянських пабліків ВК прийшли українські інформаційні війська, завдання яких, на тлі інциденту посіяти страх і паніку в місті. Адміністратори пабліків завбачливо закрили коментарі до нових публікацій”, - пишуть адміни. Цікаво, що коментарі відключені також на сторінці ВКонтакті губернатора Брянської області та місцевої поліції. А також у тих відео пожежі у Ютубі, які публікували ЗМІ.

Згадуючи, які коментарі ВКонтакте писали росіяни після схожих подій у Білгородській та Курській області, здається, що справа тут зовсім не в українцях. 

Підтверджує це вибірка коментарів у російських ТГ-пабликах, зібрана УНІАН.

 

Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська 2

Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська 3

Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська 4

Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська 5

Здається, що росіянам зовсім не хочеться думати, що війна може прийти до їхнього дому.

Конспірологія

Ну а поки що немає офіційних версій того, що сталося, у пабликах та в ЗМІ розквітає конспірологія. Не те щоб ми любили займатися цією справою, але подивитися на перелік версій досить цікаво.

Паблік "Підслухано Брянськ" пише: "Причиною вибухів на нафтовій базі в Брянській області, ймовірно, стали безпілотники".

В іншому повідомленні вони публікують розмите фото "машин з українськими та іноземними номерами, які проїжджають проспектом Московським перед вибухом". "Це фото розіслано по всіх медичних та інших установах, у розробці машина від вчорашнього дня!".

 

Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська 6

Цікаво зазначити, що на офіційних пабликах поліції ні про що таке не йдеться. Крім того, зверніть увагу, що пожежа розпочалася 25 квітня, а "документ" датований 24.

Інша версія конспірологів гуляє різними пабликами та ЗМІ з посиланням на "надійні, але анонімні джерела".  

Без активної залученості ФСБ у такій справі як пити дати не обійшлося. Існує безліч ознак, що саме Луб'янка є режисером чергового "займання" на стратегічних об'єктах. Розгортається нова серія із серіалу "жовтий Південь", спрямована на порятунок "рядового Путіна". По-перше, ФСБ допомагає Кремлю роздмухувати тему підвищеної терористичної загрози з боку України для виправдання авантюри із вторгненням. Рейтинг Путіна за новими даними ВЦВГД виявляється "просів", т.к. електорат почав усвідомлювати те, що відбувається. Потрібні фактори, що підтримують. Дивні пожежі у Брянську це просто нова антиукраїнська провокація, адже раніше повідомлялося, що російська сторона готує самодиверсії десь у Білгородській, Курській чи Брянській областях. Тут, щоправда,у ФСБ вийшов прокол. Буквально напередодні повідомлялося, що ФСБ посилило охорону українсько-російського кордону так, щоб "муха не пролетіла". Іншими словами, самі відсікли будь-який потенційний український підривний вплив. По-друге, на російському нафтовому ринку сформовано величезний надлишок нафтопродуктів, які нікуди подіти через накладені міжнародні санкції. Наприклад, ціни на мазут вже впали вдвічі, але його споживання скорочується й надалі. Російські НПЗ на межі зупинки. У ФСБ запропонували своє вирішення проблеми боротьби з надлишками шляхом їхнього банального фізичного спалювання, прикриваючись міфами про український слід. По-третє, нікуди не зник конфлікт між ГРУ та ФСБ. Лубянка проводить розслідування проти десятків генералів щодо причин провалу "спецоперації" для призначення винних і зрадників фюрера. Контакт Путіна та Шойгу у Кремлі сильно перейняв Патрушева і Бортникова, і вони вирішили завдати  "оленярові" удару в спину. Пожежа на військовому об'єкті в Брянській області, задіяній у проведенні "СВО", зайвий раз показує рівень розгильдяйства, що зашкалює, що панує у підлеглих Шойгу. Знову план операції поставлено під сумнів. Знову на Шойгу посипляться шишки”, - діляться “джерела”.

Вірити їм нам заважає гостра нелюбов до анонімних зливів, а також те, що офіційні джерела намагаються говорити про цю видовищну пожежу якнайменше. А зі зброєю в інформаційній боротьбі вчиняють саме навпаки.

росія у вогні

Весь останній тиждень на росії спостерігаються проблеми з протипожежною безпекою.

 

Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська 7

21 квітня на хімічному заводі у Кінешмі Іванівської області сталася пожежа. Дмитрієвський хімічний завод - найбільший виробник бутилацетату та промислових розчинників у росії та Східній Європі, постачальник широкої гами хімічної та нафтохімічної продукції в росії та світі.

 

Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська 8

Того ж дня сталася пожежа  у НДІ-2 Міноборони у Твері. Постраждало 17 людей. За даними "Вікіпедії", горів науковий центр з розробки теорії озброєння протиповітряної та повітряно-космічної оборони міністерства оборони рф. 

 

 

Зокрема, його спеціалісти займалися розробкою ракетних систем ППО. НДІ брав участь у створенні "Іскандеру", який знищує українські міста.

 

Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська 9

22 квітня у підмосковному Корольові розпочалася масштабна пожежа. Офіційні органи довго не надавали інформації про те, що саме спалахнуло, а потім у "Королівському центрі безпеки та цивільної оборони населення" заявили, що "горить дах будівлі у промзоні на Фрунзе. У будівлі відбувалися ремонтні роботи, під час яких сталося загоряння". Слід зазначити, що в Корольові розташована велика кількість підприємств космічної та ракетної промисловості рф, зокрема, РКК "Енергія" ім. Максимова 

 

Як у Росії сприйняли пожежі на нафтобазах Брянська 10

По всьому Сибіру горить тайга Про це повідомив представник головного управління МНС по Новосибірській області за підсумками селекторної наради з во глави МНС Росії Олександром Чупріяном.З початку року виявлено майже 23 тисячі термічних точок і зареєстровано 374 лісові пожежі. Особлива увага фахівців наразі прикута до Іркутської, Кемеровської, Новосибірської та Омської областей, де раніше терміну спостерігається пожежонебезпечний сезон.

У 2022 році пожежі в Сибіру вдвічі сильніші, ніж минулого року, і вже стали безконтрольними, тому що російських військових рятувальників, які зазвичай борються з ними, відправили на війну в Україну, повідомляє The Independent.

Дослідниця клімату з Університету Майамі в штаті Огайо Джессіка Маккарті пояснила, що для боротьби з пожежами в Сибіру часто потрібні військові літаки, тому малоймовірно, що в РФ вони будуть хоч би влітку, якщо війна триватиме. Видання наголосило, що путіну доведеться обирати – або більше пожеж у Сибіру, ​​або доведеться забрати частину літаків та військових з війни в Україні.

Ольга Палій

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.