«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Максим Реуцький розповів, що може відбуватись у стосунках протягом блекауту та як уникнути розлучення
Люди отримали більше можливості проводити час разом через відсутність доступу до Інтернету і гаджетів. Дехто це сприймає як інструмент для покращення стосунків. А дехто розуміє, що, окрім житлової площі, нічого спільного з партнером (партнеркою) не має. Чи можна це виправити? Разом із психологом Максимом Реуцьким Інформатор пояснює, що принесе відключення світла парам у стосунках.
Фахівець розповів, що блекаут є лакмусовим тестом на соціальну дистанцію у подружжя. Якщо пара має неформальні стосунки і здоровий “дух авантюризму”, то відключення світла буде для них часом для романтики і експериментів у особистому, сексуальному і подружньому житті. Але якщо існують проблеми – емоційне віддалення, залежність від гаджетів і фактична ізоляція один від одного, то це призведе до погіршення стосунків, сімейних конфліктів і розлучення. Адже в такому випадку відключення світла є відсутністю доступу для соціальної стимуляції та “інформаційних наркотиків”, якими зараз є соціальні мережі.
“Коли згасає світло, вимикається інтернет, то виникає необхідність говорити. А говорити, виявляється, ні про що. Люди стали чужими, і фактично між ними вже немає нічого, крім спільної території і різних закутків, де вони сидять зі своїми планшетами і телефонами”, – каже Максим Реуцький.
За словами спікера, ми вже мали такий досвід під час COVID-19, коли люди опинялись на одній території без можливості розбрідатись по компаніях, салонах і барах.
В першій половині 2022 року кількість розлучень скоротилась вдвічі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – 7,6 тисяч зареєстрованих актів про розірвання шлюбу проти 13,1 тисячі. Якщо порівнювати з часами COVID-19, то й тоді більше розлучень не стало, а навпаки – їхня кількість скоротилась за 2019 рік. Психолог каже, що робити прогнози стосовно впливу блекауту рано. Минув лише місяць регулярних відключень світла. А тест, як правило, має тривати десь 2-3 місяці, за цей час люди можуть остаточно посваритись і зруйнувати стосунки. За словами Реуцького, будь-яка звичка формується 6-8 тижнів – в тому числі звичка з’ясовувати стосунки.
Але попереду – ще один фактор, який погіршить статистику. Це весна. Почнеться спалах нових симпатій і знайомств. Люди почнуть більше часу проводити в соціумі, на вулиці. Можуть з’явитись нові захоплення. Фахівець звертає увагу, що під час війни і блекауту багато людей гідно повели себе. Тому з’являються нові цікаві особливості, які пригортають до себе увагу. На додачу – гормони.
“Це трапляється щороку. І цей процес розпочнеться десь в середині лютого”, – каже фахівець.
На думку Максима Реуцького, боротись і працювати варто над будь-якими стосунками. Але для цього має бути дві важливі передумови: якщо немає фізичного насильства і якщо порятунок стосунків – це бажання обох. Варто пошукати фахівця, якщо не виходить врятувати самостійно.
“Але в парі обоє людей мають розуміти, що це їм потрібно, бо за волею однієї людини ніхто не залишиться в стосунках. Ми з вами живемо у вільній країні. Тобто бажання з обох боків – і все буде добре”.
З середини жовтня ворог атакує енергетичну інфраструктуру України ракетами і дронами-"камікадзе". 23 листопада внаслідок обстрілу в Україні стався блекаут - декілька регіонів залишились без світла. У деяких не було ні води, ні опалення. Згодом енергетикам вдалося відновити електропостачання, але Україна перейшла лише до графіків стабілізаційного відключення світла. 16 грудня в результаті атаки "Укренерго" оголосило про надзвичайний стан через втрату 50% енергоживлення. А через атаку 19 грудня в Києві світла може не бути по 10 годин на добу.
Раніше ми писали про те, що потрібно для відновлення електропостачання. Також читайте, коли відновлять світло в Київській області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.