Як росія починала "ядерний шантаж" до війни з Україною, будуючи АЕС в Європі, Азії та Африці

Світова геополітика розвивається в тому числі і на рівні корпорацій, у рф вони знаходяться під впливом кремля

Як росія починала "ядерний шантаж" до війни з Україною, будуючи АЕС в Європі, Азії та Африці

Путін вдається до ядерного шантажу, незважаючи на небезпеку. Його армія захоплює ЧАЕС для впливу на Київ. Утримує власних бійців у "зоні відчуження". Провокує вогонь на Запорізькій АЕС. Але маніакальну ідею захопити світ "мирним атомом" вже давно можна було помітити в поступових рухах володаря кремля. Як?

Про це розповів посол України в Японію Сергій Корсунський в інтерв’ю Ukrlife.TV. Головне з розмови читайте в Інформаторі

За словами спікера, сьогодні світова геополітика розвивається в тому числі і на рівні корпорацій. У рф вони знаходяться під впливом кремля. Серед них - "Газпром" та "Росатом". За думкою Корсунського, ситуація з "Росатомом" гірша, ніж з "Газпромом", адже виробництво останньої не таке шкідливе. 

Дипломат почав з Туреччини — саме там наразі триває сумісне з "Росатомом" будівництво атомної електростанції. Сергій Корсунський вважає рішення співпрацювати з росією політичним, і Ердоган прийняв його ще у 2009 році. Не слід тепер дивуватися тому, що Туреччина не вводить санкції проти країни-агресорки.  Окрім того, росія планувала будувати АЕС в Болгарії, на кордоні Угорщини та Румунії — на Дунаї. 

"Тим самим вона ставить під контроль всі країни на Дунаї. ЦЕ одна з артерій, по якій ми торгували, коли були закриті порти", - сказав фахівець. 

В М’янмі також триває будівництво АЕС. Її уряд Сергій Корсунський назвав "хунтой" і розповів, що після перевороту росія стала першою країною, до якої завітав новий очільник країни. Під час другого візиту він відвідав "Росатом" і "Роскосмос" і прийняв рішення про АЕС. Такий проєкт вже існував у М’янмі у 2007 році, коли при владі була інша "хунта", але він був меншого розміру.  У 2014 році у своїх ідеях будувати АЕС росія досягла Африки. Подібні проєкти планувалися у десятці країн, а в Єгипті вже розпочато будівництво. 

Посол України наголошує на серйозності процесів, задіяних в енергетиці. І не розуміє — хто буде перекладати інструкції для Ефіопії та контролювати це? Він пригадав, як розповідав протягом 4 годин про Чорнобильську катастрофу інженерам в Туреччині. Вже після цього вони почали їздити на навчання в Україну і створили Інститут ядерних технологій. 

"Там немає дрібниць. Кажуть, що правила дорожнього руху написані кров’ю. Так і інструкції для атомних станцій написані не просто так. Це серйозні речі", - каже фахівець.

Заборонити країні мати "мирний атом" неможливо, якщо це відбувається під наглядом МАГАТЕ, якою б не була їхня репутація в очах українців. Однак росія демонструє, що атомна станція — це інструмент тероризму. Вона захоплює Чорнобильську АЕС, щоб впливати на Київ. Провокує вогонь на Запорізькій АЕС. І воює проти країни, в якій є 15 працюючих реакторів. За думкою Сергія Корсунського, в росії єдина мета — шантаж. 

Сучасна геополітика вибудовується не тільки на мапі світу, але й в контрактах великих компаній.

 

Софія Єлагіна

Заголовне фото: Zaxid.net

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube