"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Світова геополітика розвивається в тому числі і на рівні корпорацій, у рф вони знаходяться під впливом кремля
Путін вдається до ядерного шантажу, незважаючи на небезпеку. Його армія захоплює ЧАЕС для впливу на Київ. Утримує власних бійців у "зоні відчуження". Провокує вогонь на Запорізькій АЕС. Але маніакальну ідею захопити світ "мирним атомом" вже давно можна було помітити в поступових рухах володаря кремля. Як?
Про це розповів посол України в Японію Сергій Корсунський в інтерв’ю Ukrlife.TV. Головне з розмови читайте в Інформаторі.
За словами спікера, сьогодні світова геополітика розвивається в тому числі і на рівні корпорацій. У рф вони знаходяться під впливом кремля. Серед них - "Газпром" та "Росатом". За думкою Корсунського, ситуація з "Росатомом" гірша, ніж з "Газпромом", адже виробництво останньої не таке шкідливе.
Дипломат почав з Туреччини — саме там наразі триває сумісне з "Росатомом" будівництво атомної електростанції. Сергій Корсунський вважає рішення співпрацювати з росією політичним, і Ердоган прийняв його ще у 2009 році. Не слід тепер дивуватися тому, що Туреччина не вводить санкції проти країни-агресорки. Окрім того, росія планувала будувати АЕС в Болгарії, на кордоні Угорщини та Румунії — на Дунаї.
"Тим самим вона ставить під контроль всі країни на Дунаї. ЦЕ одна з артерій, по якій ми торгували, коли були закриті порти", - сказав фахівець.
В М’янмі також триває будівництво АЕС. Її уряд Сергій Корсунський назвав "хунтой" і розповів, що після перевороту росія стала першою країною, до якої завітав новий очільник країни. Під час другого візиту він відвідав "Росатом" і "Роскосмос" і прийняв рішення про АЕС. Такий проєкт вже існував у М’янмі у 2007 році, коли при владі була інша "хунта", але він був меншого розміру. У 2014 році у своїх ідеях будувати АЕС росія досягла Африки. Подібні проєкти планувалися у десятці країн, а в Єгипті вже розпочато будівництво.
Посол України наголошує на серйозності процесів, задіяних в енергетиці. І не розуміє — хто буде перекладати інструкції для Ефіопії та контролювати це? Він пригадав, як розповідав протягом 4 годин про Чорнобильську катастрофу інженерам в Туреччині. Вже після цього вони почали їздити на навчання в Україну і створили Інститут ядерних технологій.
"Там немає дрібниць. Кажуть, що правила дорожнього руху написані кров’ю. Так і інструкції для атомних станцій написані не просто так. Це серйозні речі", - каже фахівець.
Заборонити країні мати "мирний атом" неможливо, якщо це відбувається під наглядом МАГАТЕ, якою б не була їхня репутація в очах українців. Однак росія демонструє, що атомна станція — це інструмент тероризму. Вона захоплює Чорнобильську АЕС, щоб впливати на Київ. Провокує вогонь на Запорізькій АЕС. І воює проти країни, в якій є 15 працюючих реакторів. За думкою Сергія Корсунського, в росії єдина мета — шантаж.
Сучасна геополітика вибудовується не тільки на мапі світу, але й в контрактах великих компаній.
Софія Єлагіна
Заголовне фото: Zaxid.net