Як пройшов Марш жінок в різних містах України

Читать на русском

В цього року жіночий марш присвячений негативним наслідкам пандемії

Читать на русском

В цього року жіночий марш присвячений негативним наслідкам пандемії

У Києві та інших містах пройшов марш на підтримку прав жінок. Він присвячений темі впливу пандемії COVID-19 на жінок і ратифікації Стамбульської конвенції.

Інформатор зібрав всю інформацію про протести.

Київ

Учасники мітингу вимагають ратифікувати Стамбульську конвенцію, скандують один з найпоширеніших феміністичних гасел "Моє тіло - моє діло".

Основні вимоги учасників маршу:

  • Ратифікація Стамбульської конвенції
  • Припинення урізання соціальних гарантій для тих, хто втратили роботу
  • Створення безпечних умов праці для жінок, зайнятих у сферах з високим ризиком зараження на COVID-19
  • Забезпечення доступу до всіх медичних і профілактичних послуг
  • Відкриття державних шелтерівув різних регіонах України для жінок, які піддаються домашньому насильству
  • Справедливого розслідування випадків насильства з боку ультраправих організацій

Дніпро

У Дніпрі акція «перекинути борщ» пройшла спокійно. Зібралися більше 100 учасників - і чоловіків, і жінок з плакатами.

Серед гасел: «Моє тіло - моє діло», «Права людини - права жінок», «Квіти - клумбам, жінкам - права». В кінці акції учасники символічно перевернули каструлю з «борщем» як знак того, що місце жінки всюди, а не тільки на кухні.

Поруч розташувався нечисленний мітинг прихильників патріархату. Вони кричали, що свобода - це диктат, запевняли, що «патріархат вас любить» і для чогось вигукували «Бог, батьківщина».

Учасники цього мітингу спробували роздати учасницям другої акції тюльпани, але більшість відмовлялися або скидали «подарунок» до вилитого борщу.

Львів

У Львові відбувся марш на підтримку прав жінок. Учасники намагаються привернути увагу влади до одиноких матерів та жінок похилого віку, жінок з інвалідністю, безхатьків та безробітних.

У ході взяли участь близько 150 осіб, вони скандували гасла «І покажем, що ми сестри козацького роду», «Не хочете квіти? Беріть знаряддя праці» та «Люблю рожевий і інші кольори».

Акція була оточена співробітниками поліції. Також паралельно відбувся ще один марш організації "Традиція і порядок".

Харків

У Харкові марш жіночої солідарності присвячений медпрацівницям, які залучені до боротьби з коронавірусом. У заході участь беруть близько 300 осіб

"Ми зібралися, щоб нагадати місту, людям і владі, що обговорювати і знаходити рішення проблем гендерної нерівності і гноблення жінок завжди доречно", - заявили організатори маршу.

Для уникнення можливих сутичок між учасниками і противниками "Маршу жіночої солідарності" прибув великий десант поліцейських, вони супроводжують активістів, взявши їх "в кільце".

Нагадаємо, в яких регіонах українці найчастіше шукають інформацію про 8 березня. Крім того, соціологи розповіли, що хочуть отримати жінки на 8 Березня .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.