Як проходить другий день «референдуму» в Маріуполі

Референдуми, які організувала росія — незаконні

Як проходить другий день «референдуму» в Маріуполі

Ранок в Маріуполі для жителів розпочався з примусового голосування на фейковому референдумі. А все тому, що ввечері 23 вересня окупаційна адміністрація отримала “на горіхи” за наднизьку “явку”. Маріупольці уникають виборчих дільниць.

Як розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, на робочих місцях жителів чекали “мобільні бригади”. Їм поставили умову - голосуєш, або втрачаєш роботу та зарплату.

Також окупанти встановили декілька наметів в місцях скупчення людей, але й тут охочих виявилось мало. На одному з пропагандистських відео дуже прекрасно можна побачити “шалену чергу” в 10 людей та пусті прозорі урни. Значна кількість жителів дослухалась до порад України та активно ухиляється від голосування. Зокрема, люди просто виїжджають з міста на узбережжя.

Урни пусті, майже ніхто з жителів не голосує
Урни пусті, майже ніхто з жителів не голосує

"На “референдумі” в Маріуполі справжній квест знайти виборців. Найбільш кмітливі з членів комісії побігли по місцях, де досі люди живуть в під’їздах та руїнах, де не сховатись за дверима. Інші пішли шляхом “загону”, наприклад, в парк Веселка. Щоб люди даремно не гуляли - йди голосуй. Окупанти з автоматами натякають на невідворотність рішення. Проте дають “печеньку” після заповненого бюлетеня. Однак, урни й тут напівпусті. Попри агресивно-пошукові заходи. Цирк триває…", - коментує ситуацію Андрющенко.

Стільки голосів назбиралося за 7 годин
Стільки голосів назбиралося за 7 годин

Початок псевдореферендумів

На окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей 23 вересня, розпочинаються "референдуми" про входження до складу росії, повідомляють пропагандистські ЗМІ. Вони продовжаться до понеділка включно, а потім оголосять "результати".

За участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до проведення таких референдумів на тимчасово окупованій території Кримінальним кодексом України (в частині п’ятій статті 111) передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Провал у проведенні референдумів

Ще на початку літа у Кремлі заявляли, що "референдуми" про приєднання до росії захоплених українських територій відбудуться 11 вересня. Провести їх хотіли на Донбасі, у Херсонській та Запорізькій областях. Про це ж заявляла і самопроголошена влада на цих територіях. 11 вересня російське видання "Медуза" з посиланням на джерела, близькі до адміністрації російського диктатора повідомило, що в Кремлі ухвалили рішення відкласти на невизначений термін проведення "референдумів". За словами співрозмовників видання, єдина причина рішення – це успішний контрнаступ ЗСУ на Харківському напрямку. За останньою інформацією, у регіоні звільнено 3 800 квадратних кілометрів, більше 300 населених пунктів і близько 150 тисяч наших людей стали вільними від окупації. Аналітики Інституту вивчення війни заявили, що ЗСУ завдали великої оперативної поразки росії, адже у швидкому контрнаступі вони відвоювали майже всю Харківську область. Повернення Ізюма поклало край перспективі досягнення росією своїх заявлених цілей у Донецькій області. Згодом маріонеткова окупаційна влада назвала нові дати проведення псевдореферендумів — деталі тут

Нагадаємо, стали відомі місця проведення «референдуму» у Херсоні.

Також Інформатор писав, як у Мелітополі проходить перший день фейкового референдуму та як проходить псевдореферендум в Луганській області.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube