У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Вихід є
Коронавірус нікуди не дівся. Бюрократичних проблем менше не стало, і до них додалися нові. Адже українці, які виїхали за кордон і отримали бустерну дозу, скаржаться на неможивість продовжити дію COVID-сертифікату. Вихід є, і не один.
Детально про них читайте в Інформаторі.
Ми звернулися за коментарем до заступника голови з питань цифрового розвитку в Дніпропетровській обласній державній адміністрації Івана Начовного. Він розповів, що в "Дії" генеруються дані, які є в медичній базі eHealth. Внести туди їх можуть сімейний лікар або інша відповідальна особа - наприклад, співробітник Центра вакцинації. Тож спеціаліст радить звернутися до них і надати необхідну інформацію щодо отриманої бустерної зони для того, щоб вони внесли її в систему. Зробити це можна віддалено, за допомогою месенджерів чи інших можливостей Інтернету. Відповідно, сертифікат автоматично підтягнеться в "Дії".
Без контакту з лікарем або працівником Центра вакцинації зафіксувати щеплення в “Дії” неможливо.
"Ми працюємо над тим, щоб усім із Дією було зручно. Саме тому наша команда спільно з МОЗ уже тестує генерацію сертифікатів, коли вакцинація відбулася за кордоном", - запевнили нас в службі підтримці користувачів “Дія”.
Для тих, хто за кордоном, Іван Начовний пропонує інший спосіб - використовувати застосунки, які “підтягують” міжнародні сертифікати, паралельно з “Дією”. Потрібно лище відсканувати штрих-код або QR-код сертифікату, і він збережеться в додатку за тим же принципом, як і в Apple Wallet - звісно, якщо сертифікат справжній. Цим функціонал подібних застосунків не обмежується.
“Там може бути медична страховка, довідка про вакцинацію, сертифікат не тільки про вакцинацію COVID, а й про інші щеплення, які вам потрібні для виїзду за кордон”, - сказав Іван Начовний. Він додав, що в Україні вже був досвід використання сторонніх застосунків і “підтягування” в них сертифікатів, коли “Дія” ще не була наповнена. І застеріг, що навіть якщо сертифікат “підтягнувся” в іншому додатку, в “Дії” він все одно не з’явиться. Для цього потрібен контакт з українським лікарем.
Приклади застосунків від заступника голови Дніпропетровської ОДА для App Store та Google Play. “Взагалі в кожній країні є своя система, і треба просто спитати там, де робили вакцинацію - який додаток/застосунок підвантажити, щоб скористуватися електронною версією сертифікату”, - сказав Іван Начовний. Також він повідомив, що є можливість додати свій сертифікат в Apple-гаманець.
Яку допомогу можуть отримати пацієнти з онкологією під час війни - читайте тут.
Софія Єлагіна