Як постачання західної зброї змінять ситуацію у боротьбі з рашистами

Читать на русском

Україна отримує хорошу зброю, але її замало

Читать на русском
Як постачання західної зброї змінять ситуацію у боротьбі з рашистами

Україна отримує хорошу зброю, але її замало

США передасть Україні реактивні системи залпового вогню HIMARS, що перевершують за точністю та дальністю ураження тих, що застосовує в Україні російська армія. Здавалося б, це постачання має допомогти ЗСУ швидко очистити нашу землю від окупантів, але все не так просто.

Інформатор вирішив розібратися, яку зброю отримує Україна, і як вона допоможе нам наблизити перемогу.

Що таке HIMARS

Президент Джо Байден у колонці в New York Times написав, що ЗСУ будуть передані "більш високотехнологічні ракетні системи, які дозволять їм більш точно вражати ключові цілі на полі бою в Україні". 3 червня президент Володимир Зеленський підтвердив, що в Україну прямують сучасні ракетні системи залпового вогню HIMARS.

За словами анонімних джерел світових ЗМІ в уряді США, йдеться про невелику кількість машин із ракетами середньої дальності. За словами джерела Washington Post, йдеться про мобільну РСЗВ HIMARS з боєприпасами дальністю ураження до 70 км. Системи HIMARS, вважають в уряді США, повинні допомогти ЗСУ в ураженні російської артилерії, а в міських умовах, наприклад, у Сєвєродонецьку, ракети можна застосовувати для точних ударів по живій силі.

Ракетні системи HIMARS - це частина пакета військової допомоги Україні в розмірі 700 млн доларів, який також включатиме гелікоптери, протитанкові ракетні комплекси Javelin та іншу техніку. Американські системи HIMARS перебувають на озброєнні армій Польщі та Румунії.

Швидкого перелому ситуації не буде

Звучать ці новини дуже добре, але, на думку практично всіх військових експертів, очікувати швидкого перелому війни на користь України не варто.

“Я неприємно здивований. 4 пускові установки HIMARS – це як? Їх вистачить на формування первинного тактичного підрозділу, батареї. Вона здатна досягти якихось успіхів на ділянці фронту завширшки 20-30 км, а у вас лінія фронту – 1300 км. Я очікував, що їх дадуть хоча б 16: 4 батареї, дивізіон. На заході триває боротьба, вони бояться, бо Україна воює із ядерною державою”, - каже військовий аналітик Агіль Рустамзаде.

Дослідник Conflict Intelligence Team Руслан Левієв налаштований оптимістичніше:

“Використання HIMARS необхідно навчитися. Очевидно, перша партія призначена для навчання українських військових. Пізніше прийдуть ще HIMARS і ситуація зміниться. Схожу ситуацію ми бачили по гаубицях. Вони не одразу всі приїхали. Спочатку поставили одиниці М-777, потім їх побільшало. Так само було з танками Т-72, ​​і з іншою технікою”.

Але підтримка України не припиняється

Так чи інакше, західні постачання дуже збільшують можливості України на полі бою.

“Україна отримує самохідно-артилерійські установки разом із контрбатарейними радарами, що дасть їй перевагу в артилерії. Результати постачання цієї зброї ми вже бачимо. На лінії фронту на глибині до 30 км Україна вже має успіх і він розвиватиметься, – каже Агіль Рустамзаде, – пройшла інформація, що Туреччина не названому покупцеві продала новітні артилерійські самохідні установки Yavuz. Ці установки схожі на французькі CAESAR, але сучасніші. На полігонних випробуваннях ця зброя показала дуже високу точність. На мою думку, продані вони були Україні. Можливо і HIMARS у вас у перспективі буде більше”.

Тим часом Великобританія погоджує зі США план постачання в Україну реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) М270 американського виробництва, пише Politico, посилаючись на свої джерела.

Істерика у росії

Новини про постачання зброї в Україну викликали справжню істерику на російських пропагандистських каналах. Москва вдарить на ураження по центрах ухвалення рішень, якщо Київ використовує отримане від США озброєння проти територій Росії, заявив заступник голови Ради безпеки росії Дмитро Медведєв телеканалу AlJazeera.

Російський сенатор Франц Клінцевич заявив, що чотири реактивні системи залпового вогню далекої дії HIMARS, які США спрямовують в Україну, можуть "загрожувати нашим людям на нашій території". Вирішувати цю проблему він пропонує так: "Час руйнувати американські бази, поки на території Європи, на жаль".

Звичайно, читати ці стогнання і скрегіт зубів дуже приємно, але наші західні партнери не можуть повністю ігнорувати ці загрози з території країни з ядерною зброєю. А значить, постачання зброї в Україну йдуть повільніше, ніж нам хотілося б.

Що буде далі?

“Закон про ленд-ліз віддає рішення про постачання зброї в Україну виконавчої гілки влади. Як вона ним скористається, залежатиме від політичних дискусій. Основна битва зараз не на сході. Так, ми переживаємо за Сєверодонецьк та Лисичанськ, за Ізюм та Донецьк. Але основна битва йде у владних кабінетах, аналітичних центрах та ЗМІ Заходу. Зважаючи на те, що написав Байден у колонці для New York Times, нам дадуть достатньо зброї, щоб зупинити рашистів. З цього приводу консенсус в адміністрації Байдена є. Щодо подальшого, українцям треба вчитися реалістично формулювати свої очікування. Після першої фази війни у ​​багатьох вони злетіли гіпертрофовано. Хтось уже звільняв Крим, але виявилось, що треба зупинити рашистів. На це ми матимемо зброю. А далі все залежатиме від дискусії на заході. І нам потрібно активно на неї впливати”, - каже головний консультант відділу військової та військово-економічної політики Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ольга Палій

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.