Як Полісся в меншості переїхало Динамо. Огляд матчу

У Житомирі відбулася сенсація 10-го туру УПЛ

Полісся Динамо
Полісся здійснило камбек в матчі проти Динамо - киянам не допоміг дубль Буяльського

У п’ятницю в Житомирі зустрілися два лідери Української Прем’єр-ліги із заявою на зону єврокубків. І цей матч точно запам’ятається як окраса туру. П’ять голів, дві червоні, цікаві комбінації та поточне лідерство житомирян - Інформатор детально про суперматч Полісся проти Динамо.

Перед грою

Проти колишньої команди виходив Бойко - тепер він знову бореться за медалі, але в складі іншої команди. Також стартували Аріелсон, Шабанов, Макуана, Козак і Кушніренко. Луческу випускав тих, хто мав руйнувати оборонні редути житомирян: Бражко, Караваєв, Тимчик, Ванат і мега забивний останнім часом Буяльський.

У команд були зустрічі між собою - це три товариські матчі. Там статистика ідеальна: одна перемога в кожної команди та нічия. Отже, сьогоднішня гра - перша офіційна між Динамо та Поліссям.

Перший тайм. Дербі, якого так чекали

Динамо нарешті спіймало серію ігор без переносів. Але все це були слабкі команди. Потужному Чорноморцю кияни вже не встояли - 3:2 на їх полі. Новим іспитом стало Полісся - команда із амбіціями на єврокубки, що виглядає досить логічним за результатами їх гри. І також гра в гостях.

Що ми чекали від гри? Шалену швидкість та велику кількість голів, адже кияни забивають дуже багато - щонайменше два голи, неважливо від результату матчу. А чотири взагалі їх улюблена цифра цього сезону. Проте й пропускають динамівці також багато - від початку УПЛ на виїзді жодного сухого матчу і щонайменше двічі Бущан виймає м’яча із сітки. У Полісся ситуація інша: креативний, але повільний футбол, де мало голів. Від цього почасти страждає захист, коли не вдається втримати сухий рахунок.

І саме кияни почали шоу першими. Знову Буяльський: Бражко закидає у карний на Волошина, той не дуже вдало приймає м’яч, але п’ятою повертає його під удару Віталію. Вже з першого моменту гості забивають, як в кращих традиціях мадридського Реала. Навіть чотири захисники навколо не завадили провести цю класичну комбінацію із закиданням.

Динамо дуже вільно почувалося після забитого голу: ніби їм вдалося зламати стартовий план Полісся, а відтак - підняти останню лінію непристойно високо. Лише разу Макуана вдалося вибігти в небезпечне соло, втім його швидкі ноги наздогнав так само швидкий Тимчик. Підопічні Калитвинцева мали шукати вільні зони, які залишає Динамо в гонитві за голами. Фланги були зацементовані, тому господарі пішли центром - і не прогадали.

Кушніренко зробив для цього голу все: забрав на себе на фланзі трьох динамівців, і навіть коли зміщувався в центр, все одно тривав увагу захисників. Вільним в центрі лишився Крушинський - він прийняв пас, по-дитячому хитнув Дячука і влупив просто під поперечку. Бущан дістав, але перевести на кутовий не зміг. Традиційний початок матчу для Динамо: втрачена концентрація - і пропускають. Ну а Полісся одразу огризається дуже гарним голом.

Після цього обидві команди полишили небезпечні вибігання та почали грати дуже обережно. Динамо короткими пасами шукало простір для забігань Ваната і Волошина. Хоча більше шансів було для дальніх пострілів, час від часу такі перевірки робили Бражко та Андрієвський. Житомиряни почали більше виходити на пресинг без м’яча, аби не наближати суперника до власних воріт так легко, як під час голу. А згодом ледь не привіз Дячук: Макуана переграв його на швидкості та вибіг один на один з гострого кута. Бущан чудово закрив кут, але ця ситуація оголила головну проблему Динамо для цієї гри - провал лівого флангу оборони, звідки вже кілька разів загрожував конголезець.

45 хвилин пролетіли дуже швидко. У першому таймі все складалося так, як і мав проходити головний матч туру: жорстка битва футболістів, голи та інтрига. Від другого тайму ми чекали не менш видовищної гри, особливо коли Макуана знову виходив один на один та ледь не відзначився таким важливим голом у роздягальню. Сподобалося, що в цьому турі VAR був на всіх матчах: нарешті була змога у кожній грі перевірити спірні моменти. Хоча, навіть в такому випадку ми не могли на 100% довіритися відеоповторам, маючи купу прецедентів в інших матчах УПЛ.

Другий тайм. Битву характерів виграє Полісся

На другий тайм радикально різний стиль гри лідерів чемпіонату створював складнощі для футболістів і красу для глядачів. Щось схоже на тікі-таку із розрізним пасом від Буяльського в останній третині проти швидкого вертикального футболу у напівфланзі від Полісся. Обидві команди весь перший тайм перевіряли, чи може така схема працювати. І в другому таймі продовжили грати в тому ж напрямі.

По перерві Динамо подвоїло атакувальні зусилля. Кияни були близькими до прописатися у карному майданчику Полісся - настільки почастішали навали. І зрештою, овони заробили пенальті. Захисник Морозко програв позицію Ванату й, падаючи, тягнув суперника за футболку. Вперше на вплинув гру перегляд VAR - одинадцятиметровий за відвертий фол. Буяльський пробиває в лівий нижній кут, Бойко був у лічених сантиметрах від сейву, але пустив м’яча під рукою. 1:2 - Динамо повторює традиційний план на два голи за гру. Тепер задача була стільки ж не напропускати.

Та, як побачимо далі, це була найвища кульмінація дій киян. Крушинський - автор першого голу житомирян - був таким же активним і у другому таймі. Попри позицію центрбека, він часто виходив вперед підтримувати атаки та розташовувався впритул до чужих воріт. А під час повільних позиційних виходів саме він розширював зону, закидаючи на фланги, де чекали передачі Смоляков чи Козак. Луческу під таке адаптував захисну формацію: проблемного Дячука страхував Бражко, відходячи назад під час оборони.

Повільно зростаюча домінація гостей поступово збільшувала нервовість житомирян. Рефері одна за одною роздавав жовті вовкам, що зрештою вилілося у видалення. Знову Морозко, як ледь не останній захисник у черговій атаці суперників, зрізає Волошина за що отримує другу картку і залишає Полісся у меншості. Здавалося. малюнок гри зламався повністю - команда мала вигадати новий план.

Та що цікаво - господарі ніби не помітили видалення. Навіть у меншості вони так само продовжували бігати в агресивні випади. В одному з таких Будківський спочатку заробив стандарт, а потім - був найспритнішим після кутового. Він знайшов випадковий м’яч та, перебуваючи спиною до воріт, пробив точно у ворота. Бражко рикошетом підправляє удар і робить 2:2. І це Будківський тільки вийшов на заміну!

Але якщо ви думали, що це випадковий гол - вже за 5 хвилин Полісся знову показує характер. Макуана з флангу завантажує у карний, де Тимчик і Дячук заплуталися у власних ногах і не змогли м’яча винести. Його підібрав Козак - та з десяти метрів чітко відправив м’яча у дальній кут від Бущана. Контроль гри від Динамо був просто розчавлений двома швидкими еквалайзерами від господарів.

Навіть коли кияни відчайдушно побігли у ва-банк, створюючи штурм за штурмом, Полісся не закривалося в автобус “Богдан”. Швидкий та невтомний Макуана лишався попереду та шукав власний момент для спринту. Хоча й Калитвинцев чудово розумів, що Буяльський із дублем захоче хет-трик чи новий асист, тому посилив захист, випустивши суто оборонця Гітченка. В такій ситуації вже Бущан кричав на одноклубників, аби вони перестали тримати м’яча на власній половині. Яскравим завершенням не менш яскравої гри стала пряма червона для Караваєва - емоції взяли гору і він залишив поле вже на останніх секундах.

3:2 - у неймовірному дербі лідерів Полісся переграє Динамо на власному полі та очолює УПЛ. Навіть попри вилучення, їм вдалося забрати ініціативу й створити шалений камбек. Кияни ж зупиняються перед зоною єврокубків. Обидві команди тепер чекають результати матчів Кривбасу, Чорноморця, Дніпра-1 та Руху.