Як покращити свій конкурсний бал НМТ: корисні поради

У 2023 році вступники мають скласти національний мультипредметний тест за формулою «2+1»: два обов’язкові предмети та один на вибір. Останній може додати ваги при вступі на спеціальність.

НМТ-2023
Два останні роки вступники складають НМТ замість ЗНО

Щоб правильно обрати на НМТ третій предмет, який йде на вибір, міністерством освіти визначені вагові коефіцієнти, які застосовують до результатів. Наприклад, для спеціальності «Середня освіта (Історія)» коефіцієнт з історії буде найбільшим - 0,5. 

Про це йдеться у матеріалі на сайті Еducation.ua. Якщо плануєте вступити на спеціальність «Право» варто пам’ятати, що тут більшу вагу матиме історія чи іноземна мова. Їх коефіцієнт дорівнює 0,4. А при вступі на «Матеріалознавство» важливіша буде фізика. До цього предмета застосовується коефіцієнт 0,5.

Тобто при виборі третього предмета варто враховувати його коефіцієнт, щоб збільшити шанси потрапити на омріяну спеціальність на бюджет. Передивитися коефіцієнти можна за посиланням

Як рахується конкурсний бал

Після проходження тестування, учасники отримають результати, проте це не остаточні цифри. Їх переведуть в шкалу 100-200 балів.

Окрім вагового, існує ще регіональний та галузевий коефіцієнти. Загалом, конкурсний бал вираховується за формулою:

(П1хК1 + П2хК2 + П3хК3)/(К1 + К2 + К3) + ОУ) х ГК х РК

В цій формулі П — предмет НМТ, К — ваговий коефіцієнт, ОУ — оцінка з підготовчих курсів вишу або оцінка участі у міжнародних олімпіадах чи змаганнях високого рівня, ГК — галузевий коефіцієнт, РК — регіональний коефіцієнт.

«Галузевий коефіцієнт — це оцінка пріоритетності заяви для спеціальностей, яким надається особлива підтримка. Тобто, якщо вступник обирає спеціальність зі списку та ставить пріоритет 1 чи 2 для вступу на неї, галузевий коефіцієнт дорівнює 1,02. В інших випадках — 1,00», - йдеться в матеріалі.

Тобто галузевий коефіцієнт додається до тих спеціальностей, в яких зацікавлена держава. На 2023 рік це такі галузі:

  • освіта (дошкільна, початкова, професійна);
  • природничі науки (хімія, науки про Землю);
  • математика та статистика;
  • механічна інженерія;
  • електрична інженерія;
  • автоматизація та приладобудування;
  • хімічна та біоінженерія;
  • електроніка та телекомунікації;
  • виробництво та технології;
  • архітектура та будівництво;
  • аграрні науки та продовольство;
  • воєнні науки, національна та цивільна безпека, безпека державного кордону;
  • транспорт.

Регіональний коефіцієнт – це намагання держави заохотити вступників подавати документи не тільки до вузів Києва. В умовах війни це ще пропозиція випускникам шкіл вступати до вузів, які переїхали з тимчасово окупованих територій.

Знаючи всі ці особливості вступник може покращити свій конкурсний бал. Проте не обов’язково його рахувати. Результати тестів будуть вказані в індивідуальних кабінетах вступника після складання НМТ.

Інформатор писав, що робити, якщо не вдалося пройти НМТ під час основних сесій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube