Як підготуватися до опалювального сезону - важливі поради від Yasno

Читать на русском

Експерти пояснили, як правильно підготуватися до опалювального сезону

Читать на русском
Опалення
Експерти розповіли, що варто зробити перед опалювальним сезоном

Експерти пояснили, як правильно підготуватися до опалювального сезону

Зиму 2023-2024 вже називають нелегкою, оскільки російські окупанти явно планують повторити свої удари по енергетичній інфраструктурі. Допоки в Україні готуються до можливих блекаутів, громадянам також радять і самостійно підготуватися до опалювального сезону, щоб не змерзнути в холодну пору року.

Експерти радять заздалегідь підготувати резервні пристрої живлення. Зокрема, павербанки та генератори на випадок, якщо будуть відключати електроенергію. У компанії Yasno  поділилися важливими порадами, які допоможуть громадянам під час опалювального сезону. 

Перевірити двері та вікна. У випадку, якщо ви побачили щілини в дверях або вікнах, то варто відрегулювати фурнітури або притягувачі. За допомогою цього можна усунути протяги. Таким чином тепле повітря не "виходитиме" на вулиці, а холодне не потраплятиме всередину помешкання. 

Грамотно розташувати меблі. Дивани, крісла тощо експерти радять розташовувати подалі від стін. Завдяки цьому в зоні відпочинку буде триматися більш комфортна температура, і для цього не потрібно буде використовувати додатковий обігрів. При цьому важливо, щоб батареї також не були закриті меблями. Інакше батареї будуть нагрівати саме меблі, а не повітря в квартирі. 

Підготувати батареї. Їх варто вимити, щоб не було пилу. Позаду них слід встановити екрани з фольги. Таким чином тепловіддача буде збільшена на 20%. Водночас важливо, щоб штори не закривали батареї. Експерти радять піднімати штори, щоб відкрити нагрівальну частину.   

Обігрівачі. Варто заздалегідь купити таку техніку. Це потрібно у випадку, якщо централізоване опалення буде вимкнуте. Проте експерти радять враховувати особливості свого помешкання, щоб правильно обрати техніку. Крім того, якщо вмикати обігрівач щодня по шість годин протягом місяця, то споживання керамічного, конвекторного чи інфрачервоного складе 90-270 кВт/год, масляного 270-450 кВт/год, тепловентилятора – 360-720 кВт/год.

Обігрівати приміщення також можна за допомогою кондиціонера. Проте спочатку варто перевірити його стан та температурний режим, щоб переконатися, як саме прилад може працювати в холодну пору року.

Перевірити проводку. У випадку, коли збільшується навантаження на мережу, проводка може вийти з ладу. Тому перед опалювальним сезоном важливо перевірити її справність, а також всі розетки та електроприлади. Для цього краще викликати спеціаліста.

Утеплити під'їзд. У видатку з багатоквартирними будинками варто подбати, щоб під'їзд був утепленим. Наприклад, також перевірити закриття вікон та дверей. Радять також перевірити дах та підвал, щоб перевірити, чи цілісне покриття та утеплення трубопроводів.

Резервне джерело живлення. Враховуючи атаки російських терористів на нашу енергосистему, можуть бути блекаути. Тож слід заздалегідь підготувати зарядні станції. Ці прилади відрізняються від генераторів тим, що накопичують енергію, а не виробляють її. За допомогою цього можна буде користуватися таким приладом, коли вимикають світло. 

Як Україна готується до опалювального сезону?

Президент міжгалузевої асоціації "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук розповів, наскільки українські тепловики готові до опалювального сезону. За його словами, є певні проблеми технічного характеру. Він також зазначив, що грошей на підготовку не завжди вистачає, щоб провести ремонти так, як це потрібно. Проте підприємства все одно готуються до опалювального сезону. 

"Тут щось прогнозувати складно. Ми підготуємося не гірше, ніж минулого сезону, але багато залежить від фашистської московії. Якщо будуть бомбити, то будемо виходити з тої ситуації, яку матимемо, щоб забезпечити наших споживачів належним рівнем опалення", - зазначив експерт. 

Також повідомлялося, що з жовтня 2023 року українцям автоматично проведуть перерахунок субсидій на комунальні послуги на опалювальний сезон. Зазначається, що перерахунком буде займатися Пенсійний Фонд України. Враховувати будуть таку інформацію: доходи осіб, відсутність боргів за комунальні послуги тощо. При цьому слід зауважити, що якщо громадяни  влітку подали заяву на припинення субсидії та користувалися пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, а на опалювальний період бажають отримувати житлову субсидію (або в складі родини є зміни), то для оформлення субсидії треба звертатися самостійно до ПФУ або органів соціального захисту. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.