Як пандемія вплинула на становище жінок в Україні, - дослідження ООН

Дослідження показало не найкращі результати для жінок

Як пандемія вплинула на становище жінок в Україні, - дослідження ООН

Становище жінок в Україні під час пандемії погіршилося в більшій мірі, у порівнянні з чоловіками. Це стосувалося як і навантаження домашніми справами через перехід на дистанційну роботу, так і проблемам з пошуком роботи, і зменшенням зарплати. В цілому близько 40% жінок виявилися в гіршому фінансовому становищі.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на дослідження Програми розвитку ООН в Україні .

Додаткове навантаження, пов'язане з переходом на дистанційну роботу

Згідно зі звітом, 37% жінок перейшли на дистанційну роботу під час карантину, у 11% графік став гнучким, а у 41% режим роботи не змінився.

При цьому жінки, які почали працювати дистанційно, зіткнулися з проблемами, які при відсутності гендерної політики в компанії призводять до збільшення навантаження на жінок.

«Жінки під час карантину, крім виконання своїх професійних обов'язків, виконували одночасно і домашню роботу (прибирали, готували т.д.), а також допомагали з навчанням дітям, які теж навчалися дистанційно вдома. 10% опитаних довелося працювати вночі через завантаженість домашньою роботою впродовж дня», - йдеться у повідомленні.

Дослідники відзначають, що неоплачувана домашня праця (яку зараз в основному виконують жінки) в разі дистанційної роботи, погіршує становище жінок, призводить до надмірного навантаження.

Жінок рідше брали на роботу, ніж чоловіків

За квітень-червень 2020 року було працевлаштовано 93,2 тисячі осіб, що становить 29% кількості безробітних за вказаний період, з них 31,7 тис. осіб складали жінки (що становить 34% від працевлаштованих осіб), це майже вдвічі менше за кількість працюючих чоловіків - 61,5 тис. (66%).

«Така різниця може пояснюватися і зменшенням кількості вакансій (з січня по березень 2020 року у Державному центрі зайнятості було 320,7 тис. вакансій, а в період з квітня по червень на 100 тис. вакансій менше), і тим, що, як правило , сфера обслуговування, в якій здебільше працюють жінки, перебувала на карантині», - йдеться у повідомленні.

Отже, згідно з даними Державного центру зайнятості, в період карантину жінки і чоловіки в однаковому співвідношенні отримували статус безробітних, однак чоловіків значно частіше працевлаштовували, ніж жінок.

Негативні зміни в доходах жінок

Дослідники констатують, що пандемія коронавірусу в Україні негативно вплинула на фінансову спроможність жінок забезпечувати себе необхідним рівнем якості життя, чимало сімей опинилися в скрутному економічному становищі.

За даними дослідження, у 40% жінок розмір доходу під час пандемії зменшився. Крім того, третина жінок, що працюють у іншої особи, повідомили про зміни в доходах. У 75% таких випадків розмір зарплати зменшився, а 9% жінок повідомили про затримки виплат.

В результаті у 9% респонденток виникла необхідність в оформленні соціальної допомоги. З них третина (31%) оформила таку допомогу, а іншим (69%) не вдалося цього зробити.

В опитуванні взяли участь 632 людини. Серед них переважна більшість (94%) - жінки, хоча участь в опитуванні могли прийняти представники будь-якої статі. Об'єктом дослідження є ситуація з правами жінок під час пандемії. Найбільші вікові групи становили респондентки у віці 35-60 років (40% опитаних жінок) і 25-35 років (37%). Активну участь в опитуванні взяли жительки Львова (11%) і Дніпропетровській області (10%).

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube