«Не кожен бізнес буде займатися благодійністю, але якщо у тебе є така можливість, то допоможи»
Сучасний бізнес вже не той, яким був 10-20 років тому. Зараз від роботодавців вимагається бути більш рішучими, сміливими, прагнути до більшого, ніж просто заробіток. Повинно бути в їх діяльності щось новаторське. Такий філософії дотримується підприємець і меценат Тарас Чекурда,співзасновник мережі дельфінаріїв «Оскар» та аквапарку «Острів скарбів».
Інформатор поспілкувався з бізнесменом і дізнався, як можна поєднувати бізнес з можливістю дарувати людям позитивні емоції, змінювати суспільство на краще і займатися благодійністю.
Агробізнес, меблева фабрика, аквапарк і дельфінарій - такі різні сфери, як вам вдається поєднувати все це?
Все реально, якщо скласти для себе певні принципи і дотримуватися їх. Один з найважливіших пунктів - команда, яка розділяє з вами цінності, з якою ви разом розвиваєтеся. Без цього нічого не вийде.
Крім того, повинен бути новаторський погляд на бізнес - не варто боятися нових рішень. Так, в меблевій сфері мені допомогли добитися успіху два фактори - екологічні безпечні матеріали і бережливе виробництво.
Але найголовніше - будь-який бізнес потрібно створювати так, ніби ти робиш це для своєї сім'ї. А для своїх рідних кожен, звичайно, хоче найкращого.
Значить, сім'я - це головний двигун для розвитку бізнесу?
Так. Все, що створюється в бізнесі, це як для себе. Сучасний ритм життя настільки швидкий, що іноді вимагає певних жертв. І часто жертвують сімейним відпочинком, але не варто так робити. Потрібно завжди знаходити час на рідних і відпочивати разом. І не важливо, це буде 2 дні або 10. Головне, що будете все разом. Почасти це надихнуло мене на створення аквапарку «Острів скарбів». Тут кожен знайде для себе щось своє - релакс або активний відпочинок, а ми забезпечимо повну безпеку і гарний сервіс.
Коли дивишся, як щасливі дорослі та діти на виставах, як вони радіють і посміхаються, це викликає максимум позитивних емоцій. Значить, все робиться правильно. Тільки потрібно не зменшувати темп.
Ви поєднуєте свій бізнес з благодійністю, розкажіть про це докладніше. Для чого вам це?
Якщо є можливість допомогти, це потрібно робити. Усілякі ініціативи необхідно підтримувати. Якщо звертаються до мене за допомогою, не відмовляю.
Ми організовуємо вистави для малят, який постраждали від війни на сході України і просто для тих, хто не може собі цього дозволити. Коли таке відбувається, залишатися в стороні неможливо.
І це стосується не тільки дітей, а й дорослих. Їм часто буває складніше зізнатися в своїх страхах, проблемах, але їм теж потрібна підтримка. І ми намагаємося її надавати, дарувати позитивні емоції. І це допомагає. Посмішки на обличчі і поліпшення психологічного стану - тільки тому підтвердження.
Я скажу так: не кожен бізнес буде займатися благодійністю, але якщо у тебе є така можливість, то допоможи.
І наостанок, як сімейна людина і успішний бізнесмен, чи можете ви дати якісь поради всім, хто опинився в непростій емоційної ситуації?
Неважливо, хто перед вами - дорослий чи дитина. Кожен має потребу в теплоті, любові і турботі. Треба якомога більше дати позитивних емоцій. Це дозволить впоратися з будь-якою, навіть найскладнішою ситуацією.
Тарас Чекурда своїм прикладом доводить, що емоційна підтримка в складних життєвих ситуаціях максимально необхідна. Разом легше пережити будь-які неприємності. Головне - протягнути руку допомоги.
Рекламний матеріал