Як не померти у Новий рік через гірлянди та піротехніку

Читать на русском

Розповідаємо, що робити, щоб у новорічну ніч ялинка, штори, квартира і ви самі не горіли буквально

Читать на русском
Як не померти у Новий рік через гірлянди та піротехніку

Розповідаємо, що робити, щоб у новорічну ніч ялинка, штори, квартира і ви самі не горіли буквально

Всі ці лампочки, ліхтарики, гірлянди, свічки та салюти, звичайно, створюють неймовірну атмосферу, але в той же час несуть велику небезпеку як для себе самого, так і оточуючих. Погодьтеся, не хотілося б, щоб одне з найочікуваніших свят у році щось зіпсувало, тому варто подбати про безпеку заздалегідь.

Поговоримо про речі, які найчастіше стають причиною форс-мажорних ситуацій. Це піротехніка гірлянди, - повідомляє. Інформатор. Щоб ялинка, штори, ваша квартира і, власне, ви не горіли в буквальному сенсі, варто поставитися з обережністю як до покупки, так і до експлуатації цих предметів. Розповідаємо, на що звернути увагу та чого не варто робити.

Гірлянди. Під час вибору обов'язково зверніть увагу на безпеку новорічної прикраси. Найкраще, якщо вона буде вкрита вогнезахисним складом. Віддайте перевагу гірлянді з товстим дротом - тонкий швидше перегрівається, його легше пошкодити дітям та тваринам. Найбезпечніші - світлодіодні гірлянди.

Перш ніж прикрашати ялинку, надійно закріпіть її, щоб вона не впала. Не вішайте на неї легкозаймисті іграшки, вату, свічки та папір. Не залишайте увімкнену гірлянду без нагляду. Вимикайте її, коли йдете з дому. 

Піротехніка. Купуючи феєрверки, хлопавки, петарди, бенгальські вогні, салюти та інше, насамперед зверніть увагу на упаковку, яка не повинна мати будь-яких пошкоджень та термін придатності. Адекватні виробники завжди дають інструкцію з використання та пишуть, за яких ситуацій підривати/підпалювати вироби не можна. Крім того, мають бути зазначені вікові вимоги щодо покупця.

Що можна і чого не можна робити з піротехнікою:

  • хлопавку не можна спрямовувати в обличчя собі чи іншій людині;
  • не можна підривати її поруч із полум'ям свічки та у бік освітлювальних приладів;
  • діти можуть підривати хлопавки лише у присутності дорослих;
  • не можна носити піротехніку у кишенях, тримати за ґнот і переміщати  без упаковки;
  • не можна розбирати піротехнічні вироби;
  • у петард та салютів ручного запуску має бути сповільнювач, завдяки якому ви зможете відійти на безпечну відстань;
  • не можна запалювати бенгальські вогні поруч із легкозаймистими предметами.

І пам'ятайте: якщо піротехніка промокла, то сушити їх на батареї – погана ідея. Як і небажано перетягувати салюти з холоду у тепло. Вироби можуть зіпсуватися та неправильно спрацювати. Якщо ж трапилося так, що феєрверк або петарда вибухнули у когось у руках або поруч, завдавши травм, розповідаємо, як надавати першу допомогу:

  • загасіть одяг, що горить;
  • відтягніть потерпілого подалі від епіцентру вибуху, якщо йому загрожує небезпека;
  • викличте швидку допомогу;
  • перевірте наявність критичних кровотеч. У разі кровотечі накладіть турнікет або джгут на кінцівку якомога ближче до тіла (можливо травматична ампутація);
  • оцініть кількість вдихів за 10 секунд (має бути 2-5). Необхідно перевірити ротову порожнину людини на наявність сторонніх предметів, крові та бруду. Потім необхідно звільнити дихальні шляхи від усього зайвого, закинути голову, перевірити наявність дихання і за необхідності розпочати проведення СЛР. Якщо потерпілий дихає, переведіть його у бічне стабільне положення;
  • при отруєнні чадним газом виявляються задуха та кашель - забезпечте потерпілому надходження свіжого повітря, розстебніть тісний одяг;
  • при опіку охолодіть місце пошкодження та промийте проточною водою;
  • якщо травмоване око, не дозволяйте постраждалому чіпати його, терти.

Якщо ви потрапили в халепу, у вас є бажання допомогти, але немає необхідних навичок - зверніться за допомогою до боту "Медкорпусу". Його розробили медики-волонтери з Дніпра. Працює цей бот дуже просто. Якщо ви зіткнулися з неприємністю і не знаєте, які дії робити, просто відкрийте робота і виберіть потрібну категорію - кровотечу, опік, перелом та інше. Програма поетапно пояснить вам алгоритм допомоги, надасть фото- та відеоматеріали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.