Як можна ввезти валюту та цінності з-за кордону в Україну

Читать на русском

Є кілька вимог

Читать на русском
Як можна ввезти валюту та цінності з-за кордону в Україну

Є кілька вимог

Чимало українців, які виїхали за кордон через війну, зараз повертаються додому. У Нацбанку розповіли, які діють вимоги щодо ввезення валюти з-за кордону.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на НБУ

Які правила діють при ввезенні валютних цінностей з-за кордону

Фізичні особи можуть перевозити через митний кордон України готівкову валюту та банківські метали без письмового декларування у митному органі. Проте їхня сума/ціна не повинна перевищувати еквівалент 10 тисяч євро.

Письмове декларування - це форма, яка передбачає повідомлення власником-громадянином точних даних про валютні цінності. Таку форму необхідно заповнити на кордоні. Це необхідно, якщо ви перевозите гривню, іноземну валюту та банківські метали у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент у 10 тисяч євро. У такому разі потрібно декларувати повну суму.

Чи можуть перевозити валютні цінності через кордон України неповнолітні

Так, неповнолітні мають право на транскордонне переміщення валютних цінностей у сумі/ціні, встановлених валютним законодавством. Декларувати валютні цінності необхідно, якщо їхня вартість перевищує 10 тисяч євро. Письмове декларування від імені особи, яка не досягла 16-річного віку, проводиться її законним представником.

Чи є обмеження максимальної суми/вартості валютних цінностей

Такі обмеження не передбачені законодавством. 

"Звертаємо увагу, що нормативно-правові акти НБУ не вимагають подання підтверджуючих документів про зняття/придбання/обмін валютних цінностей для їх ввезення в Україну, тоді як при вивезенні цінностей з країни підтверджуючі документи надавати потрібно", - йдеться у повідомленні. 

При переміщенні валютних цінностей необхідно враховувати вимоги постанови Кабміну від 27.02.2019 № 203, яка визначає окремі питання транскордонного переміщення фізособами валютних цінностей.

Нагадаємо, в Україні переселенці зможуть отримувати виплати прямо на вокзалах. Крім того, «ПриватБанк» попереджає українців про чергову шахрайську схему під приводом виплат.

Також Інформатор писав, як подати заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.