Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Не потрібно витрачатися на «валютний туризм» і їхати до інших країн
З жовтня Національний банк збільшив ліміт на купівлю валюти. Якщо раніше українці в місяць могли купувати безготівкові долари чи євро на 50 тисяч гривень, то зараз це дозволено в межах 100 тисяч гривень. Ця послуга доступна, якщо валюту одразу покласти на депозит. А потім можна отримати в касі купюри та обміняти їх за іншим курсом.
Не потрібно витрачатися на «валютний туризм» і їхати до інших країн, щоб заробити на купівлі/продажу валюти. Це можна зробити легально і в Україні. Для цього достатньо мати гривневу картку та мінімум три місяці часу.
Національний банк офіційно повідомив українців, що з 1 жовтня збільшує із 50 тис. грн до 100 тис. грн (в еквіваленті) щомісячний ліміт на купівлю безготівкової валюти. Єдина умова – її потрібно відразу розмістити на безвідкличний депозит від трьох місяців.
Що це значить? Простішими словами: аби знизити попит на валюту і тиск на гривню, Національний банк дозволив українцям купувати валюту онлайн. Проте, одразу в руки купюри ви не отримаєте. Поки що можливо придбати безготівкові долари чи євро. Проте, клієнтів банки заманюють більш вигідним курсом, ніж у «мінял».
Інформатор провів експеримент і купив 100 доларів за курсом 37,45 грн за один долар у державному ПриватБанку. Для цього, на гривневу карту через касу або термінал самообслуговування потрібно покласти гривню, якої буде достатньо для купівлі валюти.
Потім у застосунку Приват24 у вкладці «Сервіси» потрібно обрати пункт «Заощадження» і «Відкрити вклад».
Далі потрібно обрати, в якій валюті буде зберігатися вклад та на яких умовах. Важливо пам’ятати, що куплену безготівкову валюту потрібно покласти на депозит мінімум на три місяці. Якщо обрати дострокове зняття грошей, то тоді не вийде купити валюту з гривневої картки.
Це не єдиний шлях, за яким можна купувати валюту. Можна також прийти до каси і позапитувати, чи можна придбати 100 доларів. Але тоді їх вам продадуть за курсом в 40,5 гривень за долар (курс валют у ПриватБанку на 5 жовтня – ред.) . Хоча у застосунку курс більш вигідний – 37,45 грн/долар.
Коли сплине три місяці обов’язкового депозиту, то можна прийти в банк і забрати долари. Після цього, у будь-якому обміннику, за потреби, можна буде їх продати вже за курсом 40 гривень чи більше за долар. Якщо це зробити зараз, то вигода може скласти мінімум 300 гривень. Такий «заробіток» буде залежати від того, за яким курсом обмінники будуть купувати валюту, коли скінчиться термін депозиту.
За серпень–вересень 2022 року українці купили безготівкову валюту у банків з подальшим розміщенням на депозити на понад 300 млн доларів. Такі підрахунки зробила фінансова група ICU, повідомив журнал Forbes.
Купити валюту онлайн під розміщення її на депозиті можна також в Укргазбанку, «Альфа-Банку», АкордБанку, Mono, А-Банку, Банку «Південний», NEOBANK та інших.
Голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук нагадав, що від початку повномасштабної війни Україна живе в умовах фіксованого обмінного курсу. З лютого майже до кінця липня українці — як бізнес, так і громадяни — могли придбавати долар за довоєнним курсом на рівні 29,3 грн за долар.
Олена Скобцева