Вторинний ринок, крім привабливих цін, містить безліч ризиків. Тому, щоб уникнути розчарувань, перш ніж зробити покупку, важливо розібратися, як вибрати бу iPhone, а також де його можна придбати вигідно та без ризиків
Смартфони Apple вже тривалий час залишаються одними з найпопулярніших у світі. У той же час через високу вартість багато хто не може собі дозволити новий iPhone. Але коли бюджет обмежений, відмінним рішенням може бути купівля б/в Айфона, оскільки вживана техніка завжди коштує значно дешевше ніж нова. На вторинному ринку можна знайти навіть флагманські моделі за цілком демократичною ціною, через що він і має велику популярність.
Але, не варто також забувати, що вторинний ринок, крім привабливих цін, містить безліч ризиків. Тому, щоб уникнути розчарувань, перш ніж зробити покупку, важливо розібратися, як вибрати бу iPhone, а також де його можна придбати вигідно та без ризиків.
Від шлюбу чи поломок не застрахована жодна техніка у світі, у тому числі й Apple. Тому навіть при покупці абсолютно нового iPhone користувачі іноді стикаються з тими чи іншими несправностями. Однак коли проблеми виникають з новою технікою, вони усуваються за гарантією. У разі покупки старого смартфона, ризик отримати проблемний гаджет зростає багаторазово, при цьому в переважній більшості випадків жодної гарантії покупець не отримує.
Часто зустрічаються недобросовісні продавці або навіть відверті шахраї, які пропонують явно неякісний товар. Ось лише незначний список проблем, з якими часто стикаються покупці, купуючи уживаний Айфон із рук або в сумнівних точках продажу:
Крім того, можливі й багато інших нюансів, наприклад, камера може робити фото та відео з плямами, які при покупці користувач може не помітити. Також смартфон може мати кримінальне минуле та перебувати у базах МВС.
Як ви напевно вже здогадалися, перевірка бу Айфон перед покупкою - це складна процедура, яка вимагає багато часу. Тому у багатьох користувачів виникає резонне питання — де і як купити Айфон без будь-яких ризиків? У цьому випадку слід відразу забути про покупку "з рук" за оголошеннями.
Довіряти можна виключно перевіреним продавцям, з гарною репутацією, які відповідають за пропонований товар. Оптимальним рішенням є спеціалізовані компанії, які займаються продажем вживаної техніки Apple, наприклад магазин BigMag.
Фактично це мережа магазинів, яка представлена в Києві, а також деяких інших містах. Завдяки інтернет-магазину BigMag купити тут iPhone бу з доставкою можна з будь-якої точки України, де функціонують відділення “Нової Пошти”. Більше того, можна оформити в онлайн-режимі розстрочку без переплат.
Магазин понад десять років працює на ринку та відповідально підходить до дотримання прав споживача. Тому всі смартфони перед продажем проходять ретельну комплексну перевірку фахівцями. А найголовніше — БігМаг надає гарантію на вживані Айфони та дає можливість безперешкодно повернути або обміняти товар, у разі виявлення несправностей після покупки.
Зрозуміло, кожен бажаючий може прийти в магазин особисто і самостійно провести перевірку всіх систем гаджета, що цікавить. Але навіть при покупці через службу доставки або кур'єром ви абсолютно нічим не ризикуєте. А завдяки великому асортименту тут завжди можна знайти модель, конфігурацію і навіть колір пристрою, який ви хочете.
Якщо ви все ж таки вирішили самостійно перевірити б/в Айфон перед покупкою, підходити до вирішення цього завдання потрібно відповідально. Адже найчастіше буває, що "підводне каміння" ховається саме там, де їх не шукають.
Для зручності процедуру можна умовно поділити на кілька основних етапів, які включають перевірку:
Для автентифікації існують спеціальні сервіси, такі як checkcoverage.apple.com, sickw.com, iunlocker.com та інші. Вони надають інформацію про Айфон за IMEI або серійним номером. Модель, колір та інші дані, надані сервісом, повинні відповідати Айфону, що перевіряється.
Найбільш складний та трудомісткий етап – перевірка апаратної частини. Щоб нічого не пропустити, потрібно заздалегідь підготувати чек-лист. У нього слід виписати всі елементи та опції смартфона, які вам належить перевірити, а саме:
Також бажано перевірити роботу смартфона під навантаженням, наприклад, запустити ресурсомістку гру. Зверніть увагу на плавність роботи інтерфейсу, відсутність зависань тощо.
Також потрібно ретельно перевірити безпеку - чи прив'язаних облікових записів та включеної опції "Знайти iPhone". Бажано перевірити смартфон за допомогою комп'ютера та програми 3utools, яка дозволить точно дізнатися чи не увімкнено пошук смартфона. Крім того, за допомогою цієї програми можна дізнатися чи змінювалися на смартфоні ті чи інші компоненти.
Також не забудьте звернути увагу на індикатор потрапляння вологи до корпусу. Він знаходиться в осередку лотка SIM-картки. Якщо індикатор змінив свій колір на червоний, купувати Айфон у жодному разі не можна. У нормальному стані він має бути білим.
Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно якісно виконати перевірку, краще не ризикувати і довіритися професіоналам. Особливо це стосується покупки нових айфонів останніх поколінь. Так як ці гаджети навіть старі коштують досить великих грошей, краще купувати їх з гарантією і свідомо без будь-яких "підводних каменів".