Як говорити з дитиною, яка хоче здійснити суїцид

Читать на русском

Суїцид - це спроба уникнути страждань, які стали нестерпними

Читать на русском

Суїцид - це спроба уникнути страждань, які стали нестерпними

Пасивні думки про самогубство виникають у більшості людей в ті чи інші моменти життя. Якщо ви почули від дитини, що їй набридло жити, не бійтеся прямо запитати: «Ти думаєш про суїцид?». Пряме питання не підштовхне людину до скоєння суїциду, а навпаки може допомогти запобігти йому. Залежно від того, що ви почуєте у відповідь, ви можете спланувати свої подальші дії: наприклад, шукати психолога.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Центр громадського здоров'я України .

Згідно статистикою хлопці в чотири рази частіше скоюють суїцид, ніж дівчата.

На що варто звернути увагу батькам

  • Ваша дитина починає піднімати теми смерті і суїциду, говорить про те, що скоро її не буде поруч. Вона починає роздавати свої речі друзям і близьким, завершує розпочаті справи і не починає нові.
  • Дитина закривається в собі, усамітнюється, віддаляється від батьків і друзів, проводить все більше і більше часу наодинці з собою. Ви бачите, що дитина переживає стрес.
  • Ви помічаєте, що у дитини змінюються харчові звички, вона починає менше або більше спати, відмовляється від звичних і улюблених занять, припиняє відвідувати навчання, ігнорує зустрічі з друзями і сім'єю.
  • У дитини з'являється план суїциду. Якщо вона говорить про прагнення померти, починає шукати інструменти для реалізації запланованого (зброю, пігулки), важливо діяти швидко.

Це - ознаки того, що ваша дитина може бути схильною до суїциду. Створіть безпечний простір і почніть з нею розмову вже зараз. Навіть одна хвилина, яку ви присвятили розмові, зможе врятувати її життя. Послухати про тривожні розлади, депресії і суїцид можна за посиланням.

Як говорити з дитиною, яка хоче вчинити суїцид

Спочатку повідомте підлітку про свої спостереження і дізнайтеся чи готовий він зараз про це говорити:

  • «Я переживаю за тебе, тому що останнім часом ти не схожий на себе. Ми можемо про це поговорити? »

Наступний крок - власне розмова. Ви можете запитати коли дитина почала відчувати себе погано, або щось сталося.

  • Нагадайте про безпечний простір і те, що вона може відкрито поговорити з вами.

Важливо вміти слухати дитину і чути про її проблеми і біль, який вона носить у собі. Не варто применшувати її страждання або стверджувати «це у тебе не проблеми взагалі в порівнянні з тим, що траплялося у мене у твоєму віці».

  • Не порівнюйте свій і її досвід - життєві досвіди у вас різні, навіть якщо можуть виглядати схоже.

Ні в якому разі не засуджуйте підлітка - слухайте уважно його розповідь, адже це крик про допомогу. Поставтеся до цього дуже серйозно. Не сперечайтеся і не починайте вчити його життю.

  • Категорично уникайте висловлювань: «у тебе є заради чого жити», «подумай про свою сім'ю», «просто посміхнися».

В кінці розмови запитаєте як ви можете допомогти. Це дасть дитині зрозуміти, що ви готові прийти на допомогу, але вона сама повинна попросити про допомогу - інакше це буде неефективно.

  • Спрямуйте дитину на гарячу лінію для протидії суїциду Lifeline Ukraine за номером 7333 або на національну дитячу гарячу лінію за номером 116 111 Подбайте про те, щоб дитина відвідала психолога.

Ви можете закінчити розмову з дитиною, але довгий шлях відновлення тільки починається. Покажіть дитині, що ви готові її підтримати і разом вам все вдасться.

Нагадаємо, дитячий омбудсмен пропонує створити «дитячий» підрозділ кіберполіції через небезпечний контент для дітей. Крім того, читайте прості Лайфхак для батьків про те, як захистити дитину від негативного впливу мережі.

Також Інформатор писав, як розпізнати і запобігти самогубству серед підлітків.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.