Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Розповідаємо, яка ситуація зараз на готівковому валютному ринку України
Через велику різницю офіційного та готівковим курсу в Україні розвився валютний туризм. Це коли для обміну валют українці виїздили за межі держави та обмінювали гривню за більш привабливою ціною. Але Нацбанк вирівняв умови для всіх, хто зацікавлений у придбанні валюти.
21 липня Нацбанк зафіксував офіційний курс гривні до долара США на рівні 36,5686 грн/долар.
Регулятор заявив, що це збільшить приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами, збереже золотовалютні резерви і зробить невигідною спекуляцію з валютою.
«Є пропозиція, яка перевищує той рівень курс валют, який встановив НБУ. Коли Нацбанк підтягнув курс до 36 – це гарна новина, бо такі дії вигідні бізнесу й мають стабілізувати економіку у цілому», – заявив в прес-центрі каналу «Відкритий» економічний експерт та керівник напрямку кредитування у банку Роман Коржак.
За його словами, експортери та імпортери купували валюту за 29,25 грн/долар, коли на ринку показники були вищі. «Бізнес недоотримував валюту. Держава недоотримувала валюту від бізнесу при обов’язковому розрахунку. Коли бізнес «підтягнули» до реального валютного курсу, то економіка держави почала отримувати більше валюти», - заявив експерт.
В Україні деякий час був валютний туризм, коли з гривневої картки за межами держави можна було обміняти валюту.
«Але з 21 липня Нацбанк зобов’язав як і обмінні пункти, так і деякі обмеження ввів для валютного туризму, так і для електронного обміну. Наразі тепер усі гравці цього ринку будуть здебільшого в одних умовах», - вважає Роман Коржак.
За думкою експерта, після того, як Нацбанк підвищив офіційний курс валют, він виріс в обмінниках до позначки 40 грн/долар. Це може бути період адаптації і намагання ділків заробити на спекуляції.
Скоріш за все долар буде ще дорожчати, в залежності від показників нашої економіки та того, які події будуть відбуватися на фронті.
Проте не варто очікувати масових банкрутств банків навіть в умовах війни. Про це заявив заступник голови Ради Національного Банку України Василь Фурман у Медіацентрі Україна.
«Банкопадів — не буде. Тому, що проведені відповідні реформи. В перші дні війни НБУ ставив перед системою наступні цілі: безперебійна робота 24/7, збереження коштів фізичних і юридичних осіб, і ця ціль виконується. Під час війни ВР ухвалила закон, який гарантує 100% коштів фізосіб незалежно від суми. Це величезний плюс», — розповів заступник голови Ради НБУ.
Більш того, від початку повномасштабного вторгнення люди віднесли до банків більше грошей, ніж до 24 лютого.
«Депозити фізичних осіб від початку війни збільшилися на 80 млрд грн, юридичних осіб — на 55 млрд грн. Трохи зменшилися в доларах: на 1,1 млрд доларів. В цілому, громадяни довіряють банківській системі», — розповів Фурман.
Загалом, від початку року чисті гривневі безготівкові кредити збільшилися на 11%. Найбільше, на словами Фурмана, зросли показники по державним програмам кредитування.
Олена Скобцева