Як довго можна носити респіратор

Читать на русском

Найкраща ситуація для захисту - коли всі носять правильно підігнані респіратори N95

Читать на русском
Як довго можна носити респіратор

Найкраща ситуація для захисту - коли всі носять правильно підігнані респіратори N95

У зв'язку зі швидким поширенням нового штаму Omicron багато країн переглядають свої рекомендації щодо використання масок і особливо – респіраторів.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Science.

Центри з контролю та профілактики захворювань США пропонують використовувати респіратори для більшого захисту, наприклад, у громадському транспорті або у закритих людних місцях.

Респіратори, часто помилково звані "масками" через їх зовнішній вигляд. Вони дійсно являють собою засоби індивідуального захисту, виготовлені за певним стандартом та призначені для запобігання вдиханню небезпечних забруднювачів повітря.

У США стандарти респіраторів знаходяться у веденні Національного інституту безпеки та гігієни праці (NIOSH) та охоплюють три параметри:

  • ефективність фільтра,
  • опір диханню,
  • посадку.

Фільтр, що відповідає стандарту N95 (еквівалентному європейському стандарту FFP2), має вловлювати не менше 95% частинок найбільш проникних розмірів за високої швидкості потоку.

Респіратор, який повністю складається з матеріалу, що фільтрує, але не має шарів, скажімо, для гідроізоляції, називається респіратором з фільтруючої лицьовою частиною (FFR). FFR можна носити кілька разів, але зрештою його потрібно викинути.

Дослідження показують, що FFR втрачають свою здатність добре сидіти після 20 носінь через розтягнення ременів або виходу з ладу носового затиску чи крайових компонентів.

Як довго можна носити респіратор 1

Спочатку передбачалося, що SARS-CoV-2 поширюється повітряно-краплинним шляхом (при кашлі та чханні), викликаючи інфекцію при попаданні в рот, ніс чи очі. Для таких частинок тканинна або хірургічна маска є ефективною формою контролю джерела, щоб захистити інших від вірусу.

Тепер зрозуміло, що вірус передається повітряно-краплинним шляхом. Частинки, що містять віруси, з часом накопичуються в повітрі у приміщенні через дихання та мовлення.

Чи захистить респіратор, залежатиме від типу впливу і як довго людина йому піддається. Важливо враховувати ризик, залежно від того, де людина знаходиться, що робить, з ким і як довго спілкується.

Найбезпечніша ситуація, особливо при тривалому контакті в людних місцях — це коли всі носять добре підігнані респіратори N95.

Важко подати докази на підтримку використання респіраторів, але відсутність контрольованих випробувань (РКД) не означає, що вони є неефективними. Вивчення масок чи респіраторів лише на рівні населення є складним і включає безліч змінних.

Існують переконливі докази РКД за участю медичних працівників та лабораторних досліджень, що показують, що респіратори ефективні для контролю джерела та індивідуального захисту.

А ось щодо тканинних масок, то, як правило, вони погано фільтрують дрібні частинки в повітрі.

Раніше Інформатор повідомляв про основні симптоми "Омікрону".

Також ми писали про ситуацію по регіонах: в Україні за добу понад 8 тисяч нових випадків коронавірусу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.