Підрив каховської ГЕС: Кислиця в ООН заявив, що цим терактом росія визнала втрату окупованих територій

Читать на русском

Фактично росія визнає, що не може втримати окуповані території, тож вирішила просто їх затопити

Читать на русском
Каховська ГЕС та Кислиця
Кислиця впевнений, що росія терактом на Каховській ГЕС продемонструвала неспроможність втримати захоплені території

Фактично росія визнає, що не може втримати окуповані території, тож вирішила просто їх затопити

Підривом Каховської ГЕС росіяни фактично вчергове вдалися до застосування тактики “випаленої землі”. Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на терміновому засіданні Радбезу. Він також додав, що цим росія лише підтвердила, що не може утримати захоплені території, а її звинувачення на адресу України у власному теракті ні для кого не стали несподіванкою.

Про це пише Енергоатом. Зокрема, мова йде про те, що росія вчинила черговий акт геноциду проти нашого народу. Ворогу байдуже, до яких наслідків призведе їхня агресія – головне, аби завадити Україні повернути власні землі, навіть якщо від них нічого не залишиться.

“Вибух дамби Каховської ГЕС є актом екологічного та технологічного тероризму, найбільшою техногенною катастрофою в Європі за останні десятиліття та ще одним прикладом геноциду росії проти українців”, – сказав Сергій Кислиця.

Він також зауважив, що спроби росії перекласти провину на Україну доволі очікувані. Подібну тактику з боку агресора світ бачив постійно. Будь-який вчинений злочин ворог намагається перекласти на нас або наших союзників.

“Ми спостерігаємо той самий прийом – звинувачення жертви у власних злочинах. Мало шансів, що країна, яка відчайдушно заперечувала свої воєнні злочини в Маріуполі, Бучі, Ізюмі, на Запорізькій АЕС, визнає відповідальність за сьогоднішню техногенну катастрофу”, – додав Кислиця.

Ситуація з Каховською ГЕС

У ніч на 6 червня росіяни влаштували масштабний терористичний акт – підірвали Каховську ГЕС. Внаслідок вибуху та подальшого руйнування дамби станція повністю опинилися під водою. Також прорив дамби спричинив масштабні затоплення у південних регіонах. Деякі райони міст повністю опинилися під водою – люди втратили домівки, майно та навіть можливість пересуватися вулицями.

У Мінагрополітиці зазначають, що підрив Каховської ГЕС загрожує тим, що на місці плодородних полів після відходу води можуть залишитися лише пустелі. Екологія навколишніх територій зазнає величезної шкоди. Також цей теракт залишив чимало жителів півдня, у тому числі й Криму, без прісної води.

Раніше ми писали про те, що відомо про наслідки підриву Каховської ГЕС станом на ранок 7 червня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.