Вже 18 компаній вийшли з проекту "Північний потік-2" через загрозу потрапити під санкції США

Агентство називає страхову групу Zurich Insurance Group і будівельну компанію Bilfinger

Вже 18 компаній вийшли з проекту "Північний потік-2" через загрозу потрапити під санкції США

Санкції США проти газогону "Північний потік-2" призвели до того, що принаймні 18 європейських компаній припинили свою діяльність в цьому проекті. Про це йдеться в доповіді Державного департаменту США в Конгресі.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Der Tagesspiegel,яке цитує дані з доповіді.

Серед цих компаній, зокрема, агентство називає страхову групу Zurich Insurance Group і будівельну компанію Bilfinger.

"Державний департамент проводив широкі консультації з урядами іноземних держав через демарші, послідовну роботу з послами та високопосадовцями в європейських столицях і зустрічі з країнами-членами ЄС та іншими відповідними європейськими країнами в лютому 2021 року", - говориться в доповіді. Державний департамент вважає, що "Північний потік-2" несе загрозу трансатлантичній безпеці, роблячи Європу надто залежною від російських джерел енергії.

Як повідомив 22 лютого представник Держдепу Нед Прайс, США наклали санкції на російську компанію "КВТ-Рус", яка сприяє роботі трубоукладального судна "Фортуна" , залученого до будівництва "Північного потоку-2". Втім, згадані в доповіді 18 компаній, які припинили роботу над газогоном, не підпали під санкції, підтвердив Прайс. "Вони не потрапили під американські санкції саме тому, що продемонстрували свою добру волю (вийшовши з проекту)", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше в українській розвідці заявили, що РФ планує завершити роботи до 12 червня. Крім того, Німеччина спробує переконати США відмовитися від санкцій проти «Північного потоку-2».

Також Інформатор писав, що Україна та Польща домовилися не допустити реалізації цього проекту .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube