Вуельта-2023. Як пройшли перші етапи та хто очолив генеральну класифікацію

Гонка триватиме з 26 серпня по 17 вересня

Евенепул
Ремко Евенепул переміг на третьому етапі

В Барселоні стартувала велогонка Вуельта-2023. Іспанську багатоденку вважають третьою за важливістю і складністю в світі після Тур де Франс та Джиро д'Італія. Після перших трьох етапів лідерство у генеральній класифікації захопив бельгієць Ремко Евенепул.

Стартували велоперегони 26 серпня у Барселоні. Організатори влаштували командну гонку на час на дистанції 14,8 кілометра. Командам заважали погодні умови – незадовго до старту розпочався дощ. Остання з 22-х команд долала дистанцію вже при світлі вуличних ліхтарів.

Найкращій результат показала команда Team dsm-firmenich (Нідерланди). Другою була Movistar (Іспанія), EF Education-EasyPost (США) стала третьою.

Другий етап

Стартували велогонщики з міста Матаро. Спортсмени здолали 172 кілометри і фінішували у Барселоні. Знову йшов дощ, тож заради безпеки гонщиків останні 9 кілометрів дистанції вирішили не включати у відлік часу для генеральної класифікації через складність траси.

На дистанції було багато падінь та проколів. Виграв же етап 25-річний данський велогонщик команди Lotto Dstny Андреас Крон.

Третій етап

Гірський етап протяжністю у 158,5 кілометра стартував у невеликому каталонському містечку Сурія. Гонщики перетнули кордон Іспанії і фінішували на гірськолижному курорті Арінсаль в Андоррі.

Перемогу на першому гірському фініші Вуельти-2023 здобув 23-річний бельгійський гонщик команди Soudal Quick Step Ремко Евенепул. Він спринтував за 250 метрів до фінішу підйому 1-ї категорії Арінсаль і першим перетнув фінішну лінію.

Генеральна класифікація

Після фінішу трьох етапів Ремко Евенепул очолює гонку. Другим йде іспанець Енрик Мас. Замикає трійку лідерів Ленні Мартінес із Франції.