Вступ-2023: покрокова інструкція, що робити кожному абітурієнту після складання НМТ

Для вступу до закладу вищої освіти у 2023 році переважна більшість абітурієнтів має скласти національний мультипредметний тест

абітурієнти, вступ-2023
Подати заяви на вступ необхідно до 31 липня, фото: facebook.com/ZNOUAcom

У поточному році більшість абітурієнтів, які планують вступати до вишів України, зроблять це за результатами НМТ, основна сесія якого вже закінчилася. Проте, є категорії абітурієнтів, які можуть подавати документи на контракт без результатів тесту. Це стосується спеціальностей, які мають особливу підтримку держави, а також мистецьких та спортивних спеціальностей.

На сайті Osvita.ua детально розповіли, що потрібно знати для вступу-2023. Там опублікували алгоритм дій вступника від проходження НМТ до укладення договору про навчання.

Результат НМТ у тестових балах

Кожен учасник НМТ-2023 отримує окремі результати за трьома предметними блоками у тестових балах. Максимальна кількість балів за українську мову становить 45, за математику, фізику, іноземну мову – 32, за історію України – 54, за біологію – 46, а за хімію – 40.

Для отримання позитивного результату тестування достатньо набрати не менше 10% правильних відповідей на завдання кожного предмета. Офіційні результати НМТ будуть переведені в шкалу 100-200 балів для конкурсного відбору під час вступної кампанії. Перевести результати в бали можна тут.

Реєстрація Е-кабінету

У 2023 році більшість вступників будуть подавати вступні заяви онлайн через електронні кабінети. Для його створення необхідно вказати електронну адресу, на яку надійде лист для активації доступу до кабінету, а також надати необхідну інформацію про вступника, включаючи дані про сертифікат НМТ (ЗНО) та атестат про повну загальну середню освіту.

У випадку відсутності сертифіката НМТ, вступники можуть зареєструвати електронний кабінет за допомогою документа, що посвідчує особу. Реєстрація Е-кабінетів розпочалася з 1 липня.

Завантаження документів до Е-кабінету

Після активації електронного кабінету вступник повинен внести необхідну інформацію, таку як контактний номер телефону, кольорову фотокартку та фотокопію додатка до свідоцтва / атестата про повну загальну середню освіту. Завантаження документів до електронного кабінету буде також доступне.

Для допомоги вступникам у процесі подання заяв в електронній формі будуть створені консультаційні центри в приймальних комісіях. В них вступники зможуть отримати допомогу з реєстрації електронного кабінету, внесення заяв, завантаження додатків до документів та інші питання.

Подання заяв на вступ з 19 до 31 липня 2023 року 

В цей період відбуватиметься приймання заяв та документів від абітурієнтів для вступу до вишів. Після подання першої заяви, внесення будь-яких змін до Е-кабінету вже неможливе, тому варто переконатися, що всі дані завантажені коректно.

У цьому році вступники можуть подати до 5 заяв на бюджетну форму навчання в будь-якому закладі вищої освіти без обмеження щодо кількості спеціальностей, на які подаються, та до 15 заяв на контракт.

Визначення пріоритету заяви є важливим етапом при вступі на бюджетну форму навчання. У кожній з п'яти заяв, поданих на бюджет, необхідно встановити пріоритетність від 1 до 5, де 1 - найвищий пріоритет, а 5 - найнижчий. Це визначатиме черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця.

Визначення пріоритету заяви на вступ

Формування рейтингових списків вступників та надання рекомендацій до зарахування на бюджетну форму навчання будуть проведені не пізніше 5 серпня. Вступники, яким надійде повідомлення в Е-кабінеті про отримання рекомендації до зарахування на місця державного або регіонального замовлення, повинні до 8 серпня до 18:00 підтвердити свій вибір місця навчання в електронному кабінеті з використанням кваліфікованого електронного підпису або особисто в закладі освіти.

Укладення договору про навчання

Основою для зарахування особи на навчання є підтвердження вибору місця навчання, виконання вимог до зарахування (подання оригіналів документів) та укладення договору про навчання. Договір можна укласти дистанційно з використанням кваліфікованих електронних підписів.

Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території та перебувають на ній, матимуть можливість укласти договір про навчання протягом трьох місяців після початку навчання.

Загальна увага абітурієнтів до деталей та вимог вступної кампанії 2023 року є важливою для успішного вступу на бакалаврат та магістратуру.

Також можна вступити на контракт без результатів НМТ на ті спеціальності, яким надається особлива державна підтримка. На мистецькі та спортивні спеціальності потрібно буде скласти творчий конкурс.

Нагадаємо, в Україні проходить додаткова сесія НМТ. Вона триватиме до 24 липня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube