Ворог наступає на Покровськ та просувається біля Вугледара, а ЗСУ повертають позиції біля Вовчанська: карти ISW

Ворог наступає на Кремінну, Торецьк, Покровськ та продовжує просуватися довкола Вугледара, а українські захисники намагаються відвоювати позиції у Вовчанську

Бої на фронті
Ворог просувається біля Вугледара, а ЗСУ повертають позиції біля Вовчанська

На сході Україна продовжуються точитися важкі та виснажливі бої. Українські війська намагаються контрнаступати та відвойовувати позиції у Вовчанську. Ворог, зі свого боку, продовжує атакувати біля Торецька, Покровська та Кремінної. Росіяни просуваються поблизу Вугледара. 

Про актуальні бої на фронті повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Вони ж і оприлюднили карти битв з тенденціями у ЗСУ та окупантів. 

Операція ЗСУ в Курській області

25 вересня українські сили продовжували наступальні операції в районі населеного пункту Глушкове, що в Курської області. Утім, підтверджених успіхів на цій ділянці фронту не було.

Російські джерела стверджували, що армії РФ вдалося відбити українські атаки на південь і південний захід від Глушкового, зокрема поблизу населених пунктів Новий Путь і Веселе.

Збройні Сили України цього ж дня вели наступ на околицях так званого "українського плацдарму" в Курській області, проте офіційного підтвердження просування поки не надходило. Російські джерела повідомляли про бої в районах Краснооктябрьського, Любимівки, Ольговки та Плехова.

Водночас війська РФ активізували контратаки вздовж "українського виступу", однак і тут просування не було зафіксовано.

Ворог просувається біля Вугледара, а ЗСУ повертають позиції біля Вовчанська 1

Битва за Вовчанськ

Українські сили продовжують наступальні дії у Вовчанську Харківської області, зокрема повертають контроль над важливими позиціями. За геолокаційними даними, оприлюдненими 25 вересня, стало відомо, що ЗСУ відновили контроль над Вовчанським агрегатним заводом, розташованим у центральній частині міста.

Крім того, українські війська просуваються на північному сході Вовчанська з боку Тихого, наступаючи вулицями Щорса та Свердлова. Російські воєнні кореспонденти визнали втрату заводу, зазначивши, що цей об'єкт перейшов під контроль ЗСУ майже без бою. За їхніми словами, це сталося через відхід російських військ, а сам завод зазнав значних руйнувань через попередні удари.

Однак українські джерела повідомляють, що деокупація цього об’єкта була результатом ретельно спланованої операції, яка тривала близько тижня. Водночас російські "воєнкори" зазначають, що українські контратаки тривають не лише у Вовчанську, а й у його околицях, зокрема біля Глибокого та Липців.

Генштаб ЗСУ інформує, що російські війська намагалися атакувати позиції поблизу Вовчанська та Тихого, проте українські оборонці продовжують утримувати свої рубежі.

Ворог просувається біля Вугледара, а ЗСУ повертають позиції біля Вовчанська 2

Ворог просувається біля Вугледара, а ЗСУ повертають позиції біля Вовчанська 3

Російські війська активізували наступ на Луганщині

24 і 25 вересня російські окупаційні сили продовжили наступальні дії вздовж стратегічної лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна. Геолокаційні дані, оприлюднені 22, 24 та 25 вересня, свідчать про просування росіян на захід уздовж траси O-130505 на північний захід від Макіївки, а також до вулиці Леніна в центрі Невського.

За даними Генерального штабу ЗСУ, в ці дні ворог атакував позиції українських сил поблизу Синьківки, Кругляківки, Піщаного, Глушківки, Лозової, Стельмахівки, Макіївки, Новосадового, Чернещини, Дружелюбівки, Невського, Зарічного, Тернів, Греківки та Торського.

Український військовий експерт Костянтин Машовець 25 вересня зазначив, що російські підрозділи намагаються просунутися в бік річки Оскіл, розташованої на південний схід від Куп'янська, що може вказувати на їхні спроби взяти під контроль цей важливий рубіж.

Ворог просувається біля Вугледара, а ЗСУ повертають позиції біля Вовчанська 4

Наступ російських сил на Донеччині триває, але без значних успіхів

25 вересня російські окупанти продовжили обмежені наступальні дії на Сіверському напрямку, зосередившись на районах Білогорівки та Верхньокам’янського, проте їхні спроби просунутися вперед не увінчалися успіхом.

Також російські війська активізували наступ у районі Часового Яру, однак і тут не вдалося досягти суттєвого прогресу. Деякі російські блогери заявляли про просування окупантів на північний захід від Кліщіївки, у так званій зоні "Клешні", а також у напрямку Ступочок на південь від Часів Яру. Однак, за даними американського аналітичного центру ISW, не було зафіксовано жодного підтвердженого просування росіян у цих районах.

За інформацією Генерального штабу ЗСУ, 25 вересня російські окупанти також здійснили атаки в районах Калинівки, Григорівки, Міньківки, Кліщіївки, Ступочок і Білої Гори. Попри активні бойові дії, українські оборонці утримують позиції й не дають ворогу значно просунутися вперед.

Ворог просувається біля Вугледара, а ЗСУ повертають позиції біля Вовчанська 5

Бої на Південній осі

25 вересня на заході Запорізької області тривали позиційні бої в районах Новоандріївки та Кам’янського. Попри активні зіткнення, підтверджених змін на лінії фронту не зафіксовано.

Того ж дня ЗСУ завдали удару з систем HIMARS по російському командному пункту в окупованій частині Запорізької області, хоча точне місце удару не було розкрито.

Також українські сили продовжують відвойовувати позиції у Вовчанську, в той час як ворог здійснив певне просування поблизу Вугледара, згідно з картами ISW.

24 і 25 вересня Генштаб ЗСУ повідомив про кілька атак російських військ на Херсонському напрямку, зокрема в районах східного берега Дніпра та островів у дельті річки, що підтверджується даними аналітиків.

Ворог просувається біля Вугледара, а ЗСУ повертають позиції біля Вовчанська 6

РФ може вдарити по ядерних об'єктах України

Президент України Володимир Зеленський 24 вересня виступив зі звинуваченнями на адресу Росії. За словами глави держави, РФ використовує китайські супутники для зйомки українських ядерних об'єктів. Це може свідчити про підготовку Кремля до майбутніх атак на них. Наразі невідомо, йдеться про державні чи комерційні супутники КНР.

У відповідь на підготовку атак Росії на об'єкти атомної енергетики українське Міненерго закликало міжнародні інституції терміново активізувати моніторинг для запобігання ядерним інцидентам.

Після цього міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зустрівся з гендиректором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі. Вони обговорили, як не дати Росії втілити свої плани щодо завдання ударів по об'єктах української ядерної енергетичної системи. Очільник українського МЗС нагадав, що ядерна безпека - перший пункт Формули миру Зеленського.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці