ВООЗ розробила рекомендації післявоєнного відновлення системи охорони здоров'я України

Читать на русском

Трансформуватимуть медичну галузь за стандартами ЄС

Читать на русском
ВООЗ розробила рекомендації післявоєнного відновлення системи охорони здоров'я України

Трансформуватимуть медичну галузь за стандартами ЄС

Всесвітня організація охорони здоров'я розробила рекомендації післявоєнного оновлення системи охорони здоров'я України. У документі пропонується п'ять основних критеріїв відновлення медичної системи.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, – передає Інформатор.

Радуцький тиждень тому зустрівся із директором Європейського регіонального бюро ВООЗ Хансом Клюге. Вони обговорили ключові аспекти відновлення медичної галузі. Сьогодні Всесвітня організація охорони здоров'я надіслала документ "Принципи відновлення та трансформації системи охорони здоров'я України: проєкт консультацій".

У документі пропонується п'ять основних критеріїв для відновлення медичної системи: орієнтованість на потреби людини, рівність та фінансовий захист, стійкість, ефективність, прозорість. Ці критерії рекомендують застосовувати відповідно до Стратегії розвитку системи охорони здоров'я до 2030 року.

"Міжнародні експерти фактично підтвердили, що розроблені Україною засади довгострокового розвитку медичної галузі відповідають баченню наших партнерів", - заявив Радуцький.

Трансформувати медичну галузь за стандартами ЄС

Експерти ВООЗ пропонують за відновлення системи охорони здоров'я враховувати стратегічний курс України на євроінтеграцію. Наприклад, не відновлювати лікарні за адміністративним принципом, а одразу за стандартами Євросоюзу.

"МОЗ разом з обласними військовими адміністраціями розробляє план відновлення системи охорони здоров'я на деокупованих територіях Київської, Чернігівської та Сумської областей за новим принципом. Мережа установ буде формуватися відповідно до принципу госпітальних округів і ділитися на надкластерні, кластерні, загальні та пункти первинної медичної допомоги", - уточнив Радуцький.

Спиратися на сторони медичної системи, створені інститути та людський потенціал

У рекомендаціях наголошується, що в Україні сформовано потужну базу, з якої можна розпочати відновлення медицини. У країні є керівники з досвідом роботи в нових умовах, нові ефективні інституції, зокрема Національна служба здоров'я України та Державне підприємство "Медичні закупівлі України".

Запланувати поступовий перехід від кризового управління до стабільного функціонування медицини

Експерти ВООЗ рекомендують розпочати розбудову галузі з розширення мережі надання медичних послуг "первинки", покращення доступу до ліків, надання першої допомоги. Наступний крок – відновлення багатопрофільних лікарень, амбулаторно-поліклінічних установ із використанням екологічного підходу (зменшення використання електроенергії, принципи енергоефективності).

Нагадаємо, в Україні з початку війни померли щонайменше 3 тисячі людей із хронічними хворобами. Крім того, ВООЗ доставила до України 20 машин швидкої допомоги.

Також Інформатор писав, що Маріуполь під загрозою поширення холери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.