ВООЗ назвала основні причини смертності за останні 20 років

Читать на русском

Серед них хвороби серця, інсульт, цукровий діабет та інші

Читать на русском

Серед них хвороби серця, інсульт, цукровий діабет та інші

За останні десятиліття люди почали частіше помирати від неінфекційних хвороб. Такі захворювання складають 7 з 10 основних причин смерті у світі. Найчастіші серед них - серцево-судинні захворювання, діабет та рак.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я .

У 2000 році було 4 основні причини, через які вмирали люди. А у 2019 їх уже було 7.

"Ці оцінки - це ще одне нагадування про те, що нам потрібно терміново посилити профілактику, діагностику та лікування незаразних хвороб. Важливо радикально поліпшити систему первинної медико-санітарної допомоги, яка, очевидно, є фундаментом всього - від боротьби з неінфекційними хворобами до роботи в умовах пандемії ", - розповів Тедрос Аданом Гебреісус, керівник ВООЗ.

Основні причини смерті у світі (за станом на 2019 рік):

  • Ішемічна хвороба серця;
  • Інсульт;
  • Хронічна обструктивна хвороба легень;
  • Інфекції нижніх дихальних шляхів (інфекційне захворювання);
  • Неонатальні захворювання (інфекційне захворювання);
  • Ракові захворювання трахеї, бронхів і легенів;
  • Хвороба Альцгеймера та інші форми деменції;
  • Діарея (інфекційне захворювання);
  • Цукровий діабет;
  • Хвороби нирок.

Хвороба серця - на першому місці серед топ-10 основних причин смертності.

Хвороби серця залишаються основною причиною смерті на глобальному рівні впродовж останніх 20 років. Однак зараз вони вбивають більше людей, ніж будь-коли раніше.

На смерть від хвороби серця припадає 16% всіх смертей у світі. За останні 20 років кількість смертей від цієї хвороби зросла більш ніж на 2 млн - до майже 9 млн на рік.

До десятки головних причин смерті також увійшла хвороба Альцгеймера та інші види деменції,в Європі та Америці вони на третьому місці в списку. Експерти ВООЗ підкреслюють, що від таких хвороб більш страждають жінки: на них припадає 65% смертей.

За минулі два десятиліття на 70% зросла смертність від діабету,в першу чергу, серед чоловіків. 80% відсотків смертей від діабету припадає саме на чоловіків. Найбільший приріст із захворюваності на діабет зафіксували в країнах Близького Сходу.

Інфекційні захворювання.

У 2019 пневмонія та інші інфекції нижніх дихальних шляхів були найбільш смертоносною групою інфекційних захворювань і займали четверте місце серед причин смерті.

Однак у порівнянні з 2000 роком число смертей від інфекцій нижніх дихальних шляхів скоротилося майже на півмільйони.

Такі хвороби, як туберкульоз та ВІЛ / СНІД, зникли з першої десятки причин смертності в цілому у світі.Але у африканських, азіатських та інших країнах з низьким доходом вони залишаються серйозною загрозою для життя.

Найбільш небезпечними інфекційними захворюваннями залишаються хвороби нижніх дихальних шляхів,зокрема, вірусна пневмонія (саме вона найчастіше є причиною смерті під час Covid-19).

У 2019 ці хвороби виявилися четвертою причиною смертності у світі (від них померли 2,6 млн чоловік), але у порівнянні з 2000 роком кількість померлих виявилася на 460 тис. нижчою.

Серед інших серйозних причин смертності у 2000-2019 роках ВООЗ визначає дорожньо-транспортні пригоди, особливо в Африці і на Близькому Сході. 75% жертв ДТП - чоловіки, йдеться у доповіді.

Нагадаємо, що людям з серйозними алергічними реакціями в анамнезі не слід робити уколи вакцини Pfizer і BioNTech від Covid-19.

Також ми писали, що українці в зв'язку з коронавірусною пандемією стали використовувати деякі антибіотики частіше у 5-6 разів. Як наслідок, настає антибіотикорезистентність, тобто звикання до цих препаратів .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.