Водосховища Сімферополя напівпорожні, жителі скаржаться на якість води

Читать на русском

Окупанти беруть воду з альтернативних джерел, щоб забезпечити населення

Читать на русском

Окупанти беруть воду з альтернативних джерел, щоб забезпечити населення

Водосховища окупованого Сімферополя напівпорожні. Окупанти беруть воду з альтернативних джерел, щоб забезпечити населення.

Про це повідомляє російський «Інтерфакс»,- передає Інформатор .

«Ситуація з накопиченням води у водосховищах практично не змінилася. У зв'язку з недостатністю приток виробляється максимальний відбір з альтернативних джерел, в тому числі з артезіанських свердловин», - сказала так званий «заступник голови ради міністрів» Криму Світлана Маслова.

За її словами, жителі Сімферополя скаржаться на якість води.

«Збільшилася кількість скарг, пов'язаних з якістю води, що подається. «Водою Криму» взяті аналізи і проби, які підтвердили належну якість води, а її підвищена каламутність була пов'язана з аварійними перепідключенням, що викликало турбуленість в мережах і подавання води з вкрапленнями металу», - сказала Маслова.

Відзначимо, окупований Сімферополь і 39 населених пунктів поблизу з кінця серпня минулого року переведені на графіки подавання води: в основному - 6 годин на добу.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Криму окупанти знайшли винних у «водній блокаді» півострова. Вони збираються судитися з лідерами Меджлісу кримськотатарського народу.

Як писав Інформатор, в Криму обміліли або повністю виснажилися більше десятка водосховищ .

Варто підкреслити, що Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після окупації Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів припинили.

У представництві президента в Криму відзначали,що частина перша статті 55 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 (Четверта Женевська конвенція) передбачає, що держава-окупант має за допомогою всіх наявних засобів забезпечувати населення продуктами харчування та медичними матеріалами; зокрема, поставляти необхідні продукти харчування, медичні матеріали та інші припаси, якщо ресурсів окупованій території виявиться недостатньо.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.