На судовому засіданні чоловік свою вину не визнав
Водій Audi A4, повторно протягом року, відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння. Його оштрафували на 34 тисячі гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки 4 місяці 19 днів. Про це йдеться у постанові Долинського районного суду Івано-Франківської області, опублікованій 14 листопада 2024 року.
2 жовтня 2024 року о 22:43 у м. Долина по вул. Героїв України Калуського району Івано-Франківської області водій, повторно протягом року, керуючи транспортним засобом марки "Audi A4", з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху. На судовому засіданні громадянин свою вину не визнав, вказав, що дійсно 02.10.2024 року керував транспортним засобом, але у стані алкогольного сп'яніння при цьому не перебував. Ознаки сп'яніння, які вказані у протоколі, це ознаки його захворювання, з приводу якого йому встановлено групу інвалідності. Коли зупинили працівники поліції, він сильно розхвилювався, оскільки керував автомобілем, бувши позбавленим права керування транспортним засобом. З часу позбавлення його права керування він транспортним засобом не керував і тільки того дня він сів за кермо, щоб зустріти вітчима, який повернувся з пораненням з війни. У лікувальний заклад він не поїхав, оскільки за пів години мав зустріти вітчима. Про огляд на місці зупинки не подумав. Автомобіль, яким він керував, зареєстрований на нього, йому його подарував вітчим, який є для нього як батько, тому він дорожить ним. Коли його рідний брат, який також проходить службу у ЗСУ, чи вітчим приходять у відпустку, вони всі ним користуються.
Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та наклав стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 тисячі гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки без оплатного вилучення транспортного засобу. На підставі ч. 3 ст. 30 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначили строк дії додаткового адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 роки 4 місяці 19 днів. Остаточно визначили адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 тисячі гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки 4 місяці 19 днів без оплатного вилучення транспортного засобу.
"Судом не встановлено недотримання працівником поліції вимог ст. 254, 255, 256 КУпАП при складенні протоколу про адміністративне правопорушення, відмова від проходження огляду беззаперечно встановлена працівниками поліції, фіксування такої відмови відбулася з дотриманням процедури, про що вівся безперервний відеозапис на бодікамеру, тому суд, оцінюючи кожен наведений доказ за своїм внутрішнім переконанням, вважає їх належними, допустимими та достовірними, а їх сукупність є достатньою для того, щоб покласти в основу цієї постанови щодо доведеності вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, оскільки він повторно протягом року, керуючи транспортним засобом, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху. Накладаючи стягнення на нього, суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення та його особу, те, що він є особою з інвалідністю з дитинства ІІ групи", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.