Вносили дані про вакцинацію Pfizer у "Дію": у Києві накрили підпільну друкарню

Зловмисники торгували не лише фейковими сертифікатами, а й негативними результатами ПЛР-тестів

Вносили дані про вакцинацію Pfizer у "Дію": у Києві накрили підпільну друкарню

У Києві працювала підпільна друкарня, яка штампувала сфальсифіковані сертифікати вакцинації від COVID-19. Один такий псевдо-документ обходився його недобросовісному покупцю 450 доларів.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на прес-службу Офісу генпрокурора. 

Громадянин Болгарії та його знайомий лікар робили та продавали підроблені сертифікати вакцинації від COVID-19 та негативні результати ПЛР-тестів.

В електронну медичну систему HELSI без проведення щеплення вносилися неправдиві дані про їх отримання.

Після внесення інформації COVID сертифікат автоматично формувався в мобільному додатку "Дія".

Паперові сертифікати та довідки про результати ПЛР-тестів фігуранти доставляли замовникам через кур'єрську службу чи таксі. 

У фігурантів вилучили велику кількість підроблених результатів ПЛР-тестів, сертифікатів, печаток та штампів медичних установ, банківських карток, а також е-базу клієнтів із 11,5 тисячами осіб.

Справу передано Солом'янській прокуратурі Києва (ч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 190).

 

Вносили дані про вакцинацію Pfizer у "Дію": у Києві накрили підпільну друкарню 1

Раніше Інформатор повідомляв, що МОЗ може запровадити "ковидну амністію" для тих, хто купив сертифікати вакцинації.

Також ми писали, що у Мінцифри заявили, що до кінця року знайдуть спосіб виявляти фейкові COVID-сертифікати .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube