Візит Байдена до Польщі та саміт НАТО: чим і як це допоможе Україні

Читать на русском

Західні союзники продовжують нарощувати підтримку нашої країни

Читать на русском
Візит Байдена до Польщі та саміт НАТО: чим і як це допоможе Україні

Західні союзники продовжують нарощувати підтримку нашої країни

Президент США Джо Байден зустрівся з українськими біженцями та з американськими солдатами у польському місті Жешув – на відстані 80 кілометрів від польсько-українського кордону. До цього лідер США брав участь у зустрічі країн НАТО. Після цього Байден вирушить до Варшави, де буде прийнято рішення особливої ​​важливості для зміцнення європейської безпеки взагалі та для підтримки України зокрема.

Інформатор розбирався, що і як можуть змінити для України ці події вже найближчим часом.

США допоможуть українським біженцям, і не лише у Польщі

На сьогодні у країнах Євросоюзу знайшли захист від російської агресії понад 3,5 мільйони українських біженців. З них Польща надала дах та будинок для двох мільйонів людей – набагато більше, ніж будь-яка інша країна. До того ж саме Польщу називають своєю наступною ціллю російські пропагандисти в агітаційних ток-шоу на російських телеканалах. Всі ці резони, ймовірно, визначили саме Польщу як країну, яка приймає лідера вільного світу (яким безперечно є президент Джо Байден).

Під час спілкування з журналістами 24 березня, за підсумками саміту НАТО в Брюсселі, Байден повідомив, що влада США ухвалила рішення про додаткове виділення понад $1 млрд як гуманітарну допомогу для українських громадян, які страждають від бойових дій. Крім того, Штати готові надати притулок та захист для 100 тисяч біженців з України.

 

Байден

«Багато українських біженців вважають за краще залишитися в Європі, ближче до будинку, але ми також готові вітати 100 тисяч українців у США – з особливою увагою на возз'єднання сімей. Ми також інвестуємо 320 мільйонів доларів на підтримку сталої демократії та для захисту прав людини в Україні та у сусідніх (з Україною – ред.) країнах», – заявив журналістам Джо Байден.

У ході поточного візиту американського президента в Європу можна відзначити кілька основних смислових позицій: від іміджевого символізму до практичного зміцнення відносин з союзниками по НАТО і ЄС.

«Хочу наголосити на символізмі події. Те, що Байден перебуває менше, ніж за сто кілометрів від українського кордону – вже саме собою багато про що говорить. По-перше, про такий своєрідний іміджево-психологічний характер поїздки. Президент США демонструє, що він нічого не боїться, і вирішує питання, де йому це представляється необхідним, навіть у безпосередній близькості від кордону з воюючою країною. По-друге, він приділяє велику увагу гуманітарній допомозі біженцям, яких Польща прийняла з України рекордну кількість. Хоча, власне кажучи, гуманітарні питання, це зона відповідальності Конгресу США, а не президента. Проте Байден і цим займається», - заявив у коментарі Інформатору політичний експерт Борис Тізенгаузен.

За словами експерта, однією з цілей приїзду американського лідера до Польщі може бути намір Білого дому навіть "дещо охолодити польських політиків". Оскільки Польща налаштована забезпечити введення в Україну контингенту миротворців, як варіант – під егідою НАТО. І це може поставити під загрозу нинішню європейську єдність перед російською військовою загрозою, оскільки не всі країни Євросоюзу зараз поділяють думку щодо необхідності посилення військової ролі ЄС і НАТО в російсько-українському військовому протистоянні.

Тизенгаузен

«А крім того, Байден чудово розуміє, що реально дієву політику він зараз може проводити та надавати дієву допомогу, не виїжджаючи зі Сполучених Штатів. Наприклад, через Конгрес – домогтися виділення мільярдів доларів для допомоги Україні, приймати рішення про підтримку українських біженців… ось перші сто тисяч уже там готові прийняти та захистити. Ну, і картинкою з цієї поїздки Джо Байден працює на свого виборця, піднімаючи рейтинг Демократичної партії в США, і свій рейтинг підтримки, який зараз знаходиться на рекордно низькому рівні», - пояснив Борис Тізенгаузен, деякі резони глави США у цьому візиті.

Для відсічі агресії не буває багато допомоги

Союзники України в країнах НАТО вже поставили для потреб ЗСУ безпрецедентну кількість озброєнь та боєприпасів. І цей обсяг наростає. Але в громадській площині перестала фігурувати інформація про військові поставки для нашої країни. Тепер можна тільки припускати: чи поставлено і коли додаткові винищувачі МіГ-29 в Україну, які західні засоби ППО та ПРО вже освоюються бійцями української армії, а які з'являться найближчим часом, ніж і скільки ВСУ палитиме російську бронетехніку на марші?

Секретності теми нових військових поставок в Україну є цілком логічним поясненням – армії росії зовсім не потрібно знати відповіді на всі ці питання. Нехай гадають на берестовій гущі.

Кох

«Схоже, що Захід змінив тактику і уникнув публічності у своїх діях. Коли Путін розпочав війну, так і нічого ляси точити і розкривати свої плани. Тепер на його тотальну секретність Захід відповість такою самою секретністю: у публіку будуть кидатися стандартні формулювання, а що робитиметься в реальності - піди знай. Якщо Путін загрожує бомбардувати конвої зі зброєю, значить про конвої молчок. Якщо Путін обіцяє військову відповідь за постачання Україні ППО та літаків, значить і це стане таємницею. Нехай мучиться. Є ці поставки, чи їх немає - це йому буде невідомо.

Жодної розвідки, як ми переконалися, у Путіна немає, є лише фантазери, які освоюють бюджети та женуть йому дезу. А якщо так, то він і не знатиме скільки і якої зброї отримала Україна від своїх західних партнерів», - написав у своєму блозі відомий російський політик, раніше оголошений владою РФ у розшук, Альфред Кох.

Крім того, Кох упевнений, що практика публічних звітів щодо змісту військових постачань країн НАТО в Україну відходить у минуле. Тепер про це перестали говорити і це дуже вірно і правильно, оскільки ворог не повинен мати таку інформацію – ні про шляхи оборонних поставок Заходу в Україну, ні про вміст військових конвоїв.

Про важливість продовження та нарощування обсягів військової допомоги для України нещодавно говорив глава МЗС Дмитро Кулеба. В інтерв'ю виданню The Economist він наголосив, що здатність України перемогти агресію Кремля базується на трьох стовпах: стійкості українських бійців, постачанні зброї та санкціях Заходу.

.

Кулеба

«Ми завжди усвідомлювали, що не буде тієї країни, яка битиметься пліч-о-пліч з нами, що це буде той хрест, який ми повинні нести наодинці. Але щоб допомогти нам, країни (Заходу – ред.) можуть зробити дві речі: надіслати нам необхідну зброю у потрібній кількості та запровадити санкції (проти росії – ред.)», – додав український міністр. 

Для приборкання агресора не буває багато санкцій.

Економічні втрати росії від розв'язаної Кремлем війни проти нашої країни вже рекордні у світовій історії і можуть стати катастрофічними для російської економіки.Оскільки економічний стан рф безперечно є базисом для зовнішньої агресивної політики, то обвал промисловості росії не може не стати перепоною у продовженні війни в Україні.

Тому домовленості країн НАТО про подальше нарощування санкційного тиску на російських агресорів важко переоцінити.

 

Візит Байдена до Польщі та саміт НАТО: чим і як це допоможе Україні 5

«Ми оголошуємо про новий раунд санкцій проти більш ніж 400 фізичних та юридичних осіб рф, спільно з Європейським союзом: понад триста депутатів Держдуми, олігархів та російських компаній, які підживлюють військову машину росії. Путін зробив ставку на розкол НАТО. У ході моїх розмов з ним у грудні і січні мені стало ясно: він думав тоді, що ми не зможемо залишатися згуртованими. НАТО ще ніколи не було таким єдиним, як сьогодні. Путін досягнув (результату), прямо протилежного тому, чого він хотів досягти», - наголосив Джо Байден під час підсумкової прес-конференції після закінчення саміту країн НАТО 24 березня.

Водночас, директор Варшавського офісу Voice of America Міхал Барановскі вважає, що від підсумків цього візиту американського президента залежить безліч конкретних рішень та дій щодо забезпечення безпеки не лише Польщі та інших країн-членів НАТО, а також України.

«Ми очікуємо, що, по-перше, США прискорять доставку зброї в Україну, яка стала справжньою прифронтовою державою у боротьбі між автократіями та демократіями. США повинні зробити все можливе, щоб підтримати Україну, і якнайшвидше доставити цю військову допомогу на вісімсот мільйонів доларів. – вказав він. – По-друге, необхідно розмістити системи протиповітряної та протиракетної оборони на східному фланзі НАТО, особливо у Польщі та Румунії. Якщо ми розмістимо їх досить близько до українського кордону, вони зможуть частково прикрити Україну. По-третє, нам потрібно швидко посилити присутність НАТО на східному фланзі. Четвертий і найважливіший момент у довгостроковій перспективі полягає в тому, що нам слід усвідомити нову реальність конфронтації з Росією, визнати, що це буде довгострокова конфронтація і що це має бути відображено у зміненій позиції НАТО», - повідомив Міхал Барановський. 

Поза сумнівом, що військова агресія рф в Україні фактично стала початком нового характеру всієї міжнародної системи відносин у світі та в Європі. Європейцям хоч-не-хоч доводиться зараз заново формувати свою позицію у військових питаннях, і наново продумувати заходи безпеки на європейському континенті. І робити це у екстремально швидко мінливих умовах. Від якості та ефективності прийнятих Заходом рішень залежатиме, яким стане повоєнний світ. Але те, що Україні терміново потрібен новий варіант «Плану Маршалла 2.0» одразу після закінчення бойових дій – не викликає сумніву ні в кого з західних політиків.

Зараз цей повоєнний світ може забезпечити швидка та переконлива перемога української армії над темними силами росії. 

Як ми вже писали, НАТО готується до формування миротворчого контингенту для України та зможе надати ЗСУ нову зброю.

Раніше Інформатор повідомляв, що Росія може застосувати хімічну зброю в містах, де не може прорвати оборону українських захисників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.