Військовий облік жінок: Зеленський відповів на петицію про скасування

Петицію підписали 37 852 особи

Військовий облік жінок: Зеленський відповів на петицію про скасування

У грудні минулого року набув чинності новий наказ Міноборони № 313, згідно з яким працюючі жінки повинні стати на військовий облік. Буквально наступного дня на сайті Президента України з'явилася петиція з вимогою скасувати його, яка встигла набрати майже 38 тисяч голосів. І тепер Володимир Зеленський відповів на цю петицію.

Автором вказана Рашевченко Яна В'ячеславівна. Саму петицію створили 23 грудня. Знайти її можна знайти тут, повідомляє Інформатор. У петиції Президента просили скасувати «розширений» наказ Міноборони та користуватися переліком лише тих спеціальностей, які вказані ПКМУ № 711 від 14 жовтня 1994 року. Наразі ж з'явилася відповідь Глави держави.

Президент зазначив, що загальний порядок військового обліку ґрунтується на Конституції України. Зокрема, згідно зі статтею 17 Конституції України, захист суверенітету та територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу. Також згідно зі статтею 24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права та свободи та рівні перед законом. Тому не можуть бути привілеї або обмеження за ознаками статі у будь-якому питанні, серед іншого і щодо військового обліку.

На думку Володимира Зеленського, громадський резонанс викликали не норми Конституції та Закон "Про військовий обов'язок", а невдала реалізація цих норм. Президент вважає, що дискусію викликало недостатнє обґрунтування запровадження нового переліку професій, представниці яких мають стати на військовий облік. Крім того, народ обурила і відсутність чіткої процедури постановки на облік жінок.

"З огляду на велику громадську увагу до порушеної у петиції проблематики та враховуючи, що її врегулювання законодавством України покладено на оборонне відомство, я звернувся до Міністра оборони України О.Резнікова з проханням невідкладно та комплексно опрацювати поставлене у петиції питання.", - написав Президент.

Він попросив приділити особливу увагу вирішенню таких питань, зокрема:

  • суттєвого уточнення (скорочення) переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідною військово-обліковою спеціальністю, згідно з яким жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних, з урахуванням реальних потреб оборони держави;
  • впровадження сучасних цифрових технологій у процедури постановки на військовий облік (електронна постановка на облік);
  • врегулювання питання щодо порядку проходження медичного огляду при постановці на військовий облік жінок;
  • застосування зважених підходів до адміністративної відповідальності за несвоєчасну постановку на військовий облік військовозобов'язаних жінок до завершення процесу остаточного врегулювання цієї процедури.

Усю інформацію про те, кому потрібно ставати на облік, а кому це не потрібно, як це зробити і ким будуть жінки — зібрали тут. Повний список спеціальностей та професій військовозобов'язаних - тут

Також писали про те, коли жінок в Україні почнуть штрафувати за те, що вони не стали на військовий облік.

Крім того, Інформатор писав все, що потрібно знати про військовий облік для жінок в Україні. Що треба робити, кого мобілізують та коли почнуть штрафувати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube