Вийшла MacOS Sonoma - операційка для компʼютерів Apple, яка зробить "маки" схожими на айфони: головні її фішки

Читать на русском

Оновлення отримав і голосовий помічник Siri - користуватись ним стало ще зручніше. Завантажити оновлення можна усього в декілька кліків

Читать на русском
MacOS Sonoma
MacOS Sonoma стала доступна наприкінці вересня

Оновлення отримав і голосовий помічник Siri - користуватись ним стало ще зручніше. Завантажити оновлення можна усього в декілька кліків

Компанія Apple випустила macOS Sonoma - операційну систему для Mac. В цьогорічному оновленні дизайн став ще більш схожим на портативні ОС - iOS та iPadOS. Користувачі ноутбуків та стаціонарних компʼютерів тепер теж можуть відчути переваги інтерактивних віджетів для робочих столів, серед яких Погода, Фотографії, Нагадування та Shortcuts.

Також у новій операційній системі зʼявився інструмент Presenter Overlay, який дозволяє прибирати тло під час дзвінків у Facetime і помістити спікера перед контентом, що демонструється. Також розробники додали цікаві ефекти конфеті та повітряних кульок, які запускаються за допомогою жестів під час дзвінків, пише портал Trusted Reviews.

Серйозні покращення отримав браузер Safari. Мова, зокрема, йде про функцію Приватний перегляд, що тепер включає покращений захист від відстеження та відбитків пальців, щоб веб-сайти не могли ідентифікувати користувача. Вікна приватного перегляду також блокуються, коли ви ними не користуєтеся, що ідеально підходить, якщо вам доведеться ненадовго відійти від свого Mac.

Ігровий режим Sonoma має нові можливості завдяки режиму Game Mode, який надає пріоритет процесору та графічному процесору (CPU та GPU). Затримка при використанні AirPods зменшилася, а під час використання контролерів Xbox і PlayStation також досягається оптимальна продуктивність.

Як і в iOS, вам більше не доведеться спочатку говорити "Привіт", щоб отримати доступ до Siri. Оновлення повідомлень (нові стікери), нагадувань (більш просунуті списки) і паролів (групи для спільного використання) також переносяться з мобільних ОС. Ви можете завантажити Sonoma, вибравши Налаштування > Загальні > Оновлення ПЗ. Якщо автоматичне оновлення ввімкнено, ОС також може завантажуватися у фоновому режимі.

Apple випустила iOS 17: операційна система для iPhone отримала покращення

Нову ОС можуть інсталювати усі користувачі смартфонів Apple, починаючи з iPhone XS 2018 року або новішої версії. Серед функцій, які має нове програмне забезпечення, є StandBy. Це новий повноекранний режим перегляду, який надає зручну інформацію для перегляду на відстані, коли iPhone заряджається. Щодо інших особливостей, то на користувачів очікують нові функції в Повідомленнях та Телефоні, інтерактивні віджети, карти у режимі офлайн та оновлення Siri.

Apple представила нову операційну систему 12 вересня. ОС стала доступна за шість днів після події.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.