За резолюцію проголосували 13 з 15 членів Ради безпеки
Рада безпеки ООН проголосувала за резолюцію, яка має на меті розширити постачання гуманітарної допомоги в Сектор Гази. Йдеться про всю дану територію. За резолюцію голосували 13 членів Радбезу з 15.
Відомо, що утрималися лише дві держави: США та рф. Про це повідомляє "Голос Америки".
Так, резолюція під номером 2720 закликає воюючі сторони до "негайних і тривалих гуманітарних пауз і коридорів, що нададуть повний, швидкий і безперешкодний доступ до постраждалих і забезпечать порятунок і відновлення". Окрім цього, в Радбезі ООН закликали до термінового звільнення всіх заручників і забезпечення гуманітарного доступу.
Резолюція також закликає сторони конфлікту дотримуватися міжнародних правил та звичаїв ведення війни, не ставити під загрозу життя цивільного населення, медичних працівників, працівників ООН, а також не робити мішенями об'єкти цивільної інфраструктури, школи, лікарні та будівлі, де розташовуються біженці. Як відомо, з цим в ізраїльсько-палестинському конфлікті існують величезні проблеми, адже в Газі фактично з лиця землі стерта половина міста.
За словами представника США, Вашингтон утримався, оскільки в резолюції Радбезу не міститься окремого засудження терактів ХАМАС. Штати ж вважають цю організацію терористичною.
Що ж до росії, то її представник розкритикував ухвалений документ та назвав його "беззубим". Традиційно москва пропонує власні поправки. В них міститься заклик до "негайного припинення вогню для забезпечення безпечного і безперешкодного гуманітарного доступу та здійснення негайних кроків для припинення стійкого припинення військових дій".
Російську поправку виставили на голосування, але вона повністю провалилася. Її підтримали тільки 10 з 15 членів Радбезу, четверо утрималися. А США взагалі наклали на неї вето.
"Згідно з ухваленою резолюцією, гуманітарну допомогу мають доставляти в Газу всіма наявними шляхами і каналами. Резолюція підкреслює прихильність до дводержавного розв'язання конфлікту і створення Палестинської держави. Резолюції, відповідно до міжнародних законів, є юридично обов'язковими до виконання", - пишуть журналісти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.