Війна Росії з Україною: чи допомагають санкції

Війна Росії з Україною: чи допомагають санкції

Війна Росії з Україною: чи допомагають санкції

Банки, депутати Держдуми, бізнесмени, діти та оточення Путіна, а також Північний потік – 2. Усі вони стали мішенню нових санкцій, запроваджених ЄС, США та іншими міжнародними партнерами України. 

Інформатор розбирався, чи будуть дієві нові санкції для Росії? І які неприємні сюрпризи чекають на РФ? 

Перші дзвіночки постукали прямо у двері Путіна та глави МЗС Росії Сергія Лаврова, коли Європейський Союз запровадив новий пакет санкцій, заморозивши їхні активи. Не залишилися поза увагою і російські депутати, які голосували за незалежність непідконтрольних Києву територій Донецька та Донбасу. Вони тепер перебувають у чорному списку країн ЄС. Усі вони до єдиного невиїзні, тож потрапити їм до Європи тепер — не можна. Така відповідь Кремлю на його повномасштабне вторгнення в Україну та порушення міжнародного права. Крім цього, санкції спрямовані на окремих осіб, причетних до цих ганебних терористичних подій. Поряд із політиками, своє отримали російські військові, підприємці, пропагандисти. Поіменний список ще уточнюється, проте серед кандидатів Сергій Пригожа з найближчого путінського оточення Маргарита Сімоньян — головний редактор Russia Today, прес-секретар російського МЗС Марія Захарова, міністр оборони Сергій Шойгу. Усім їм заморозять активи та заборонять виїзд за кордон.

Погані новини прилетіли з Великобританії для трьох найбільших олігархів, наближених до Путіна — Геннадія Тимченка та братів Ротенберг. Будь-які активи, які вони мають у Британії, будуть заморожені, а їм буде заборонено приїжджати до країни.

Запровадив санкції Борис Джонсон проти 5 російських банків: «Росія» – основний акціонер – друг президента Росії Юрій Ковальчук, Промзв'язокбанк, Генбанк, Чорноморський банк розвитку та реконструкції та Індустріальний ощадний банк.

Але міжнародний політолог Максим Яковлєв каже, що багато санкцій не буває, що потрібно ще жорсткіше посилювати їх.

«Незважаючи на відносно м'яку позицію Індії та Китаю, один з найбільших індійських банків перестає обслуговувати банки, що потрапили під санкції. А китайські постачальники починають вимагати 100% передплату за свої товари, перед навантаженням у Росії. Це справді ускладнює в економічному плані ситуацію для Росії. Це важливо», – каже політолог. 

На думку політолога Віктора Бобиренка, санкції роблять свою справу.

 

Війна Росії з Україною: чи допомагають санкції 1

«Сьогоднішня війна коштує Путіну 20 млрд. доларів на день. Він фактично намагається росіянам і всьому світу доводити щось. Вороги довго не могли взяти Охтирку, тому від злості градами обстріляли житлові будинки. Це, щоб показати, яким він може бути жорстоким. Але нічого, санкції роблять. Тим більше, якщо зараз відключать SWIFT, то це буде його поразка», - каже Віктор Бобиренко. 

З економічного погляду це вбивчі санкції. Насамперед, це санкції проти центрального банку РФ. Усі міжнародні партнери закрили російському уряду доступ до фінансових ринків, заборонили розміщувати державні облігації. А в Росії, до речі, борг 480 мільярдів доларів. Теоретично, Кремль має достатній фінансовий резерв, проте левова частка капіталу зберігається за кордоном, який буде заморожено. Це ті гроші, які мають піти на стабілізацію економіки Росії. Отже, Захід економічно може покласти Путіна «на лопатки».

Серед інших можливих санкцій – відключення від системи SWIFT та заборона постачання до Росії напівпровідників та високотехнічного обладнання. Серед козирів – заборона імпорту російських енергоносіїв.

Одразу кілька іноземних автокомпаній призупиняють відвантаження своїх автомобілів у дилерські центри Росії. Такі заходи вирішили вжити компанії Audi, General Motors, Volkswagen, Skoda, Jaguar Land Rover та Porsche. Тому незабаром росіяни зможуть пересісти з елітних автомобілів до вітчизняних Жигулів.

Віктор Бобиренко, політолог, стверджує, що ми дуже переоцінюємо російські війська. Бойовий дух і запал залишився, мабуть, тільки в тилу в Москві або Петербурзі. А ось в армії давно цього немає, бо російські агресори вже ходять голодні, виснажені та дезорієнтовані.

Втім, Україні потрібна всіляка економічна підтримка. Звичайно, очікувати, що нас швидко візьмуть до ЄС, не варто, проте це вперше в історії, коли навколо нас об'єднався весь світ, надаючи допомогу військову, гуманітарну, продуктову, медичну. Вже прибули добровольці з-за кордону, тож допомозі бути!

Максим Яковлєв каже, що згода країн на вступ України до ЄС показує, що на захід на нас чекає, а Путінська пропаганда – це все брехня.

«Це політичний крок, який стверджує наш ухвалений курс, і він вірний. А Путіна дратують будь-які наші дії, особливо що ми захищаємо, а не здаємось. Він думав, що прихід в Україну стане для нього розважальною прогулянкою. Однак ми даємо ворогові гідну відсіч. Залякування ядерною кнопкою — це не що інше, як путінська агонія, бо це буде кінець і Путіну, і Росії. Тому нам не треба боятися. Нехай іде туди, куди послали російський корабель», - каже Максим Яковлєв. 

А тим часом російський рубль упав нижче за наші бомбосховища, а в Москві другий день росіяни вишикувалися в довгі черги, намагаючись зняти гроші, але банкомати спустошені. І це лише початок… 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube