Колбі просунув рішення про припинення допомоги та майже нікого з ним не ознайомив у Держдепі та Конгресі.
Людиною, яка майже одноосібно скасувала допомогу США Україні, є Елбрідж Колбі. Він обіймає посаду заступника міністра оборони з питань політики. Колбі просунув рішення про припинення допомоги та майже нікого з ним не ознайомив у Держдепі та Конгресі. Це пояснює, чому з Вашингтону після припинення допомоги від США надходять суперечливі заяви.
Про це із посиланням на джерела у Конгресі та Держдепі пише видання Politico. Конгресмен Маккол каже, що Колбі взагалі не радився щодо такого різкого кроку ні з Держдепом, ні з Конгресом США.
"Я гадаю, це все зроблено директором по політиці Міноборони, цим хлопцем Колбі. Фактично в нас немає радника з національної безпеки. Я навіть не впевнений, що Рубіо [Марко Рубіо, державний секретар США] консультувався з ним з цього приводу", - повідомив конгресмен-республіканець Майкл Маккол для видання.
Видання також вказує, що рішення про припинення допомоги ухвалил після того, як Трамп заявив під час саміту НАТО, що спробує надати Україні додаткові системи Patriot.
Колбі - політик, проти призначення якого у Пентагон виступали значні кола у Республіканській партії. Проте він все ж таки отримав посаду, зокрема через заступництво віцепрезидента Джей Ді Венса.
Колбі називає себе реалістом щодо зовнішньополітичної стратегії США. Він вважає, що Америка має зосередитися на загрозі з боку Китаю, який намагається стати регіональним лідером в Азії.
Колбі заявляв, що безумовне лідерство в Азії призведе до економічних проблем США через здорожчання виробництва у регіоні. Він також прогнозує, що точкою неповернення для США буде захоплення Китаєм Тайваню. Це призведе до беззаперечного лідерства КНР у регіоні.
На думку Колбі, США мають продемонструвати Китаю, що він неминуче отримає поразку у разі нападу на Тайвань. Для цього Америка повинна мати достатньо сучасної технологічної зброї. Проте ресурси США обмежені. Тож військову допомогу будь-де у світі треба обмежити. Зокрема це стосується України.
Відтак, напрошується висновок, що рішення, що прийняв Пентагон, є цілком логічним для Колбі. Але чи логічне воно для Трампа та Білого дому - виникають питанням. Річ у тому, що Трамп прагне досягнути миру. Але подібне рішення призведе не до миру, а до захоплення України Росією цілком у середньостроковій перспективі. Це навряд чи є метою Трампа. Фактично це не є метою і самого Колбі, оскільки якщо Америка дозволить захоплення України Росією, то навряд чи вона буде здатна зупинити Китай на Тайвані.
Вашингтон ухвалив рішення призупинити передачу низки видів високоточної зброї Україні, включно із системами ППО та артилерійськими боєприпасами. Причина — внутрішній аудит запасів Пентагону, що викликав занепокоєння у керівництва Міноборони США.
Як повідомляє Politico, а також NBC News із посиланням на джерела, у перелік призупинених поставок увійшли: ракети-перехоплювачі для систем Patriot, 155-мм осколково-фугасні снаряди, 100 ракет Hellfire, 250 високоточних ракетних систем GMLRS, десятки ракет типу Stinger, AIM та інше озброєння для протиповітряної та фронтової оборони.
Джерела вказують, що поставки заморожені на невизначений термін. Їх можуть відновити після завершення ревізії, або ж — взагалі скасувати, якщо виявиться, що ці боєприпаси критично необхідні для армії США чи її партнерів.
На тлі цих подій Міноборони України ініціювало термінові перемовини з Пентагоном, аби з’ясувати деталі та подальші перспективи оборонної співпраці.
Паралельно, президент США Дональд Трамп у недавньому публічному виступі заявив про можливість передачі Києву додаткових систем Patriot. Водночас чітких зобов’язань не озвучив, підкресливши пріоритети захисту самих США та Ізраїлю.