Виробник "Байрактарів" назвав дату, коли в Україні запрацює завод безпілотників. Які моделі вироблятимуться

Читать на русском

Будівельні роботи на місцевому дочірньому підприємстві Baykar в Україні, ТОВ "Авіа Венчурс", йдуть відповідно до плану, а відкриття намічено на 2025 рік, заявили керівники фірми-виробника

Читать на русском
Bayraktar
В Україні вироблятимуть Bayraktar TB2 та Bayraktar Akinci

Будівельні роботи на місцевому дочірньому підприємстві Baykar в Україні, ТОВ "Авіа Венчурс", йдуть відповідно до плану, а відкриття намічено на 2025 рік, заявили керівники фірми-виробника

Турецька компанія Baykar планує завершити будівництво заводу в Україні у 2025 році. Там будуть виробляти бойові безпілотники Bayraktar TB2 та Bayraktar Akinci.

Про це повідомляє турецьке видання Yeni Akit з посиланням на слова генерального директора компанії Халука Байрактара.

"Будівельні роботи на місцевому дочірньому підприємстві Baykar в Україні, ТОВ "Авіа Венчурс", йдуть відповідно до плану, а відкриття намічено на 2025 рік", - заявив він.

У 2019 році для будівництва заводу в Україні Baykar заснувала ТОВ «Авіа Венчурс». Зареєстрована у Києві компанія отримала ліцензію на імпорт-експорт військової продукції у 2022 році.

"Ми отримали відповідні ліцензійні дозволи від Туреччини на повне виробництво безпілотних літальних апаратів Baykar TB2 та Akinci в Україні. Загальний обсяг інвестицій, запланованих на будівництво цих об'єктів, становить $95,5 млн", - додав Байрактар.

Історія будівництва заводу "Байрактарів"

3 лютого 2022 року Україна підписала угоду з Туреччиною щодо будівництва заводу з виробництва безпілотників Bayraktar. Тоді міністр оборони України Олексій Резніков тоді казав, що на турецьких дронах стоятимуть двигуни від «Мотор Січі». Турецька оборонна компанія Baykar, яка виготовляє безпілотники Bayraktar, планує завершити будівництво свого виробничого заводу в Україні через два роки. Це заявив генеральний директор Халук Байрактар. Фаза детального проєктування заводу вже закінчена.

Планується, що на українському підприємстві з вироблення дронів у перші п’ять років працевлаштують 355 спеціалістів, а у 2032 році кількість працівників збільшать до 370. Середня заробітна плата на заводі буде у 10 разів більша за мінімальну місячну зарплату для інженерно-керівного персоналу та в 5 разів більше для технічних працівників. За угодою між урядами України та Туреччини матеріали та обладнання для реалізації спільних проєктів звільнять від митного оподаткування. Також на 10 років турецькі інвестори не будуть сплачувати податок на прибуток та земельні податки.

У жовтні минулого року Халюк Байрактар говорив, що будівництво заводу мають завершити за два роки — до 2024-го. Коментуючи рішення турецької компанії налагодити виробництво безпілотників в Україні, у Кремлі заявили, що цей завод буде "демілітаризовано".

У січні власник та гендиректор компанії Baykar Халук Байрактар розповів, що стикнувся з випадками корупції в Україні під час будування заводу з виробництва безпілотників Bayraktar. За підключення заводу до електромережі просили 10 млн доларів. Про це йшлося в інтерв'ю Наталії Мосейчук з братами Байрактарами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.