Виплати ВПО: хто може отримати гроші та як це зробити

Виплати можуть отримувати не тільки ВПО, а й люди з інвалідністю, пенсіонери, мати чи батько-одинаки, багатодітні родини

Виплати ВПО: хто може отримати гроші та як це зробити
Ілюстративне фото

Мільйони постраждалих від війни українців можуть отримати грошову допомогу від держави та міжнародних організацій. Хто саме може на неї розраховувати, скільки та від кого отримати? 

Про це  розповіла адвокат Тетяна Даніленко у матеріалі для Мінфіну, - передає Інформатор. Зокрема, за її словами є декілька видів виплат.

  • 2 тис гр — щомісячна допомога на проживання для дорослих внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Допомога призначається на проживання. Призначається з дати звернення та діє у період воєнного стану. Виплачують її з державного бюджету відповідно до постанови Уряду 332.
  • 2,22 тис грн — допомога для ВПО, з приоритетом для ВПО з-поміж осіб, які одержують пенсію до 3 тис грн. Ця допомога має обмежений термін — три місяці. Але ці кошти виплачуються на кожного члена родини ВПО. Кожна програма може мати окремі нюанси та пріоритети.

Таку допомогу надають Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Норвезька рада у справах біженців, Red Rose CDS Limited, Всесвітня продовольча програма, Міжнародна Організація з Міграції.

Всесвітня продовольча програма наразі розширила допомогу, виплати можуть отримувати не тільки ВПО, а й люди з інвалідністю, пенсіонери, мати чи батько-одинаки, багатодітні родини. Red Rose CDS Limited надає допомогу також пенсіонерам та/або особам з інвалідністю, до міжнародної організації з Міграції можуть звернутись особи з інвалідністю.

Схожу допомогу можна отримати від Представництва дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). По 2200 грн на кожного члена родини, не більше ніж на 5 осіб, максимально — 33,3 тис. грн. У пріоритеті багатодітні родини, які мають 3 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла 2 років. А також родини, які мають 2 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитина з інвалідністю.

Потрібно мати на увазі, що фінансову допомогу у розмірі 2 220 грн на особу в місяць можна отримати лише від однієї з організацій, що реалізує програму ООН. А також, що реєстрація на програму грошової допомоги «Спільно» від ЮНІСЕФ призупинена з 14 серпня, у зв’язку з необхідністю опрацювання заявок та виплати тим родинам, які відповідають критеріям програми, подали заявки після 15 червня і ще не отримали допомогу.

  • 2,5 тис грн — одноразова допомога від Товариства Червоного Хреста для малозабезпечених родин.
  • 3 тис грн — таку щомісячну суму виділяють дітям та особам з інвалідністю серед внутрішньо переміщених осіб. Всі умови її отримання такі самі як й у випадку з допомогою на 2 тис грн. В обох випадках для отримання допомоги на проживання необхідно стати на облік як ВПО. Отримати таку допомогу можна через ЦНАПи, органи соціального захисту, за допомогою «Дія».

Також ми писали, що українців, які мають статус ВПО та отримують державну допомогу, перевірятимуть, чи перебувають вони за фактичним місцем проживання. За її результатом можуть зупинити надання державної допомоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube