Віктор Ющенко допомагав створювати тризуб для "Батьківщини-матері" - автор монументу

Читать на русском

Експрезидент України особисто ліпив макет майбутньої скульптури

Читать на русском
Віктор Ющенко
Колишній український лідер вирішив долучитися до історичної події

Експрезидент України особисто ліпив макет майбутньої скульптури

Третій президент України Віктор Ющенко брав участь у створенні тризубу, яким замінили радянський герб на монументів "Батьківщина-мати" в Києві. Він вирішив особисто допомогти в цій роботі. Він навіть особисто ліпив макет, який пішов у Мінкульт. 

Про це в ексклюзивному інтерв'ю "Інформатору" повідомив автор тризубу Олексій Пергаменщик. Він розказав, що неодноразово консультувався з Ющенком під час роботи.

"Я консультувався з третім президентом України Віктором Ющенко, у мене майстерня в Нових Безрадичах, розташована в його музейному комплексі "Код Нації". Ми там постійно з ним бачимося", - ділиться Пергаменщик.

Повідомляється, що колишній український лідер допомогав створювати макет, який потім перетворився на скульптурну форму. Ющенко робив це у своєму власному музеї.

"Віктор Андрійович (Ющенко - ред.) на етапі створення долучився і ліпив цей макет, який пішов в Мінкульт, потім в Кабмін, це все погодили. Я виварив шматок тризуба, який ви зараз бачите, один в один. Підвісив його на щиті, ми дивилися, яка там товщина, зразки", — розповів "Інформатору" скульптор Пергаменщик. 

Тризуб замість серпа і молота

Нагадаємо, що нещодавно в Києві завершили усі монтажні роботи щодо заміни радянського герба на знаменитому монументі "Батьківщина-мати". Замість серпу і молоту там тепер красується велетенський український тризуб. Це зробили в рамках реалізації політики декомунізації: таким чином вирішили позбутися ще одного елементу радянської спадщини. 

Спершу роботи планували закінчити до Дня Незалежності. Втім, робітникам вдалося зробити основну частину дещо раніше. Тож наразі жителі та гості столиці можуть спостерігати оновлений вигляд найвідомішої київської статуї. 

Втім, дещо в композиції ще слід доробити. Так, окремі активісти кажуть, що необхідно демонтувати також радянські зірки, які обрамляють гарду меча, що його тримає в руках Батьківщина-мати. 

Раніше ми публіковали ексклюзивне інтерв'ю скульптора Олексія Пергаменщика, який і робив тризуб, що наразі вже встановлений на скульптуру. Ми також писали про фактичне завершення основних робіт щодо реконструкції Батьківщини-матері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.