Викривач корупції Шевченко отримав від держави понад 13 млн гривень винагороди – НАЗК

Агент повідомив про спробу підкупу у розмірі 6 млн доларів керівників НАБУ та САП

Євген Шевченко
Ця виплата стала другою в історії України за розміром

Національне агентство з питань запобігання корупції перерахувало 13,3 мільйона гривень винагороди колишньому агенту НАБУ Євгену Шевченко. Він є викривачем "рекордного хабаря" ексміністра екології Миколи Злочевського. Йдеться про 6 млн доларів. 

Про те, що Шевченко отримав кошти повідомили у пресслужбі НАЗК. Також про цю подію написав у своєму Facebook й сам колишній агент НАБУ. Зазначається, що ці кошти викривач корупції отримав на підставі рішення ВАКС. Виплата стала другою в історії України.

"У цій резонансній справі інститут викривання у синергії з ефективною роботою антикорупційних органів продемонстрував свою дієвість на рівні топкорупції. На сьогодні ми маємо рішення ВАКС з ухваленими вироками щодо усіх суб’єктів провадження, а викривач у справі отримав гарантовану законом винагороду", – заявив Голова НАЗК Віктор Павлущик.

Викривач корупції Шевченко отримав від держави понад 13 млн гривень винагороди – НАЗК 1

Очільник відомства додав, що неправомірна вигода у 6 млн доларів була однією з рекордних. Усю суму за рішенням ВАКС передали на потреби ЗСУ. Це біло ще у 2022 році.

Шевченко наголосив, що на власному досвіді впевнився, що закон про винагороду в Україні працює. І він нарешті отримав 13,3 млн гривень від держави за викриття рекордного хабаря. Звісно довелось почекати понад два роки, але тепер "я не торпеда, а успішний бізнесмен".

"Хочу побажати віри, волі та хоробрості майбутнім викривачам - співпрацюйте з детективами НАБУ і, сподіваюсь, хтось з вас побʼє мій рекорд та зможе заробити на корумпантах більше за мене. Максимальна можлива сума винагороди викривача становить 500 тисяч доларів, а отже за пару топових корупціонерів можна стати доларовим мільйонером!" – наголосив він.

Колишній агент НАБУ додав, що всю отриману суму винагороди спрямував не на власні потреби та задоволення, а на виробництво та постачання військовим РЕБ-систем і дронів. Ще частина коштів пішла на фінансування наукових розробок та дослідно-конструкторських робіт у сфері оборонного комплексу.

Справа Злочевського

У 2020 році стало відомо, що довірені особи Миколи Злочевського за 6 мільйонів доларів намагалися підкупити тодішнього керівника САП Назара Холодницького і керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського. Хабарем вони намагались закрити кримінальне провадження відносно нього. Це мав бути такий собі подарунок на день народження.

Відомо, що Злочевський мав підозру у справі щодо заволодіння і легалізації коштів стабілізаційного кредиту Національного банку, який видавався на підконтрольний олігарху Курченку "Реал-банк". З зазначеного хабаря 1 млн доларів мав отримати посередник – колишній перший заступник начальника податкової Києва Микола Ільяшенко. Іншими обвинуваченими у справі були адвокат Андрій Кіча, який працював у компанії Burisma, та екскерівниця одного з департаментів ДФС України Олена Мазурова.

Вищий антикорупційний суд з ініціативи НАБУ та САП дозволив зняти арешт із цих коштів. 5,95 млн доларів перерахували на потреби обороноздатності держави. У 2023 році на угоду зі слідством пішов адвокат Андрій Кіча, а також сам ексміністр Микола Злочевський. Вони та Ільяшенко сплатили 680 млн гривень на дрони для військових, а Злочевський також додатково надав благодійної допомоги для армії на 160 млн грн.

Відомо, що у результаті всі фігуранти справи отримали вироки та судимості, але жоден з них не сів до в’язниці. Водночас справа принесла близько 1 млрд грн на потреби військових.

Раніше Інформатор писав, що викривач корупції в Міноборони отримав 1,68 млн грн винагороди від держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube