Міноборони США наразі працює над цим питанням, але строки надання допомоги озвучити не може
Міністерство оборони США наразі активно працює з Конгресом, щоб продовжити термін повноважень Джо Байдена щодо виділення військової допомоги Україні. А йдеться про 5,8 млрд доларів невикористаної суми. Ці кошти планують витратити вже після завершення фінансового року наприкінці вересня.
Про це заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх, пише "Укрінформ". Вона запевняє, що кошти виділені на допомогу Україні точно не згорять. Уряд на заплановані цілі має намір "використати кожен долар і кожен цент".
"Ми дійсно плануємо використати суму, виділену в межах повноважень (для України – ред.)", - сказала Сінгх.
Вона додала, що наразі Пентагон не може надавати військову допомогу Україні, бо не має чим відновити запаси, які необхідні для підтримання гідного рівня власної боєготовності. Адже тривалий час, поки ухвалювали пакети допомоги Україні, США не поповнювали власні запаси.
Країни-союзники продовжують підтримувати Україну у боротьбі проти Росії. Вони регулярно надають військову допомогу, щоб українські оборонці могли дати гідну відсіч окупантам. На початку вересня міністр закордонних справ Британії Девід Леммі під час візиту до Києва оголосив про новий пакет допомоги для України на суму понад 600 млн фунтів стерлінгів (близько 780 млн доларів США).
Уряд Швеції також цього місяці оголосив про надання нового пакета військової допомоги Україні. Його вартість становить 4,6 мільярда шведських крон ($444 млн) і сформований він з урахуванням потреб українського війська. Націлена допомога на те, щоб покращити обороноздатність ЗСУ на суші та у морі.
Німеччина теж не лишилась осторонь і нещодавно оголосила про надання Україні нового пакета військової допомоги. Він включає 22 танки Leopard 1A5, 3 самохідні зенітні установки Cheetah, 5 всюдиходів Bandvagn, безпілотники та інше.
На початку вересня держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про надання нового пакету допомоги на суму 700 млн доларів. Ці кошти підуть на розмінування, гуманітарні цілі та відновлення енергосистеми України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.