“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Виїзд із Маріуполя ускладнюють постійно присутні силовики на автовокзалі, які можуть відправити людину до фільтраційного табору
Українське місто Маріуполь продовжує зазнавати серйозних труднощів, знаходячись в тимчасовій окупації. Росіяни, які захопили місто, створили там жахливі умови для життя. Тим часом виїзд з Маріуполя став практично неможливим. Це коштує дуже дорого, а ті, хто робить спробу залишити місто, ризикують опинитися у фільтраційних таборах.
Про це йдеться у матеріалі "Інформатора" під назвою "Місто мертвих: як живе в окупації Маріуполь та що не готові простити росіянам місцеві жителі". Мешканка, яка з міркувань безпеки не називає імені, розповіла, що виїхати можливо за 350–500 євро. Хто готовий стільки платити, пропонують перевезення до росії або України.
"Виїхати з міста практично не можливо. Хоча за 350 – 500 євро є перевізники, які вивезуть і до росії, і до України", - говорить місцева мешканка.
Вона додала, що це процес вкрай ускладнений через постійну присутність силових структур на автовокзалі. Вони можуть відмовити у виїзді, завернути або направити до фільтраційних таборів, які росіяни називають "пунктами тимчасового утримання". Це все створює значний страх серед більшості мешканців. Жителі налякані.
"Проте все складно, на автовокзалі постійно чергують силовики, можуть завернути, можуть до фільтраційного табору відправити – його вони між собою називають "пунктами тимчасового утримання". Більшість бояться виїздити", - додала вона.
Також мешканка Маріуполя розповідала, що у місті працюють фільтраційні табори, в які привозять людей із прилеглих міст. Один з таких таборів розташований на Лівобережжі, поряд з розбомбленим військкоматом. Ця інформація відома широкому колу людей, але згадувати про це небезпечно.
В сервісі Google Maps у квітні з'явилися нові супутникові знімки Маріуполя, який є одним з найбільш постраждалих міст від військової агресії. Петро Андрющенко, зазначав, що дані були оновлені після середини березня 2022 року.
На знімках видно руїни маріупольського драмтеатру з написом "Діти", на який була скинута бомба російськими силами, а пізніше окупанти повністю зруйнували будівлю, намагаючись приховати сліди своїх злочинів. Крім того, за допомогою карт було виявлено нові сектори масових поховань на Новотроїцькому кладовищі, де розташований Лівобережний цвинтар.
Петро Андрющенко писав, що ці сектори масових поховань візуально більші, ніж братські могили у селах Виноградне або Мангуш. Вони були зачинені та перебували під контролем окупантів протягом тривалого часу, аж до середини липня. Наразі залишається невідомим, хто та коли був похований там. Остаточну інформацію можна буде встановити лише після деокупації Маріуполя.
Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що окупанти переміщують техніку та боєприпаси на Запорізький фронт. А саме везуть її з Маріуполя в Бердянськ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.