"Слід" - пісня, що діє як заспокійливе. Поєднання теплого вайбу гурту mine і щирості IRYN дарує відчуття обіймів друга, який розуміє твої думки про життя. Ми всі замислюємось над правильністю рішень і тим, що робить нас хорошими людьми. Але минуле нас не визначає. Іноді, щоб почалось щось нове й прекрасне, треба відпустити старі тривоги.
Під тиском компанії СRH свого часу успішний ірландський бізнесмен Шеймус Мей втратив сімейну справу та навіть дах над головою
Що доводилося чути про особливості ведення бізнесу цементного гіганта? Виявляється, агресивна політика, зухвале захоплення ринків по світові та навіть "віджим" підприємств інших — це характерні риси роботи компанія CRH. Десятки років вона тисне на невеликі місцевих виробників Ірландії, Швейцарії, Німеччині та США, що, на жаль, може очікувати й на Україну. Якщо АМКУ погодить угоду з купівлі компанією CRH частини активів виробника Buzzi, вона зможе фактично стати монополістом і встановлювати власні ціни на продукцію, необхідну для післявоєнної відбудови України, і наживатися на горі наших громадян.
Про це пише видання "Факти", посилаючись на розслідування журналістів "СтопКору".
Зʼясувалося, що під тиском компанії СRH свого часу успішний ірландський бізнесмен Шеймус Мей втратив сімейну справу та навіть дах над головою. За його словами, саме через діяльність компанії він був змушений закрити свій бетонний бізнес і уже протягом 27 років шукає справедливості у судах, борючись із цементними картелями.
Всесвітньо відома цементна компанія CRH, будучи фактично монополістом в Ірландії, ставила власні завищені ціни на будівельні матеріали, що призвело до знищення менших бізнесів, пояснює засновник "International Small Business Alliance" Шеймус Мей.
"Вони почали ставити наднормальні ціни на цемент. У той час, як на вторинному ринку, скажімо, на ринку готової бетонної суміші, вони знизили ціни, і вони в основному вплинули на зниження маржі. І це призвело до знищення непідконтрольного їм бізнесу. Тож за багато років бізнесмени один за одним пішли з ринку", — зазначив ірландець.
Примітно, що про скандальну історію CRH ще десять років тому писало ірландське видання Village, зауважуючи, що вона ще 1930-х років була затьмарена змовами, скандалами та корупцією. Ба більше, виявилося: компанія неодноразово отримувала звинувачення щодо причетності до злочинного підняття цін і розподілу ринку. Цікаво, що, схоже, те ж саме відбувається і сьогодні.
Шеймус Мей поділився з журналістами, що тоді CRH, ймовірно, взяла під контроль і ще банки, через що його бізнес "відрізали" від фінансування та навіть відібрали будинок. Крім того, ірландець наголосив: виробник цементу має своїх людей чи не в усіх впливових сферах його країни.
"Держава через поліцію, через антимонопольний орган, через офіс правоохоронних служб, через усі ці різні організації захищала CRH, і це продовжується. Це тривало з 60-х років, і тоді вони витягли стільки грошей з ірландської економіки, що в 1978 році вони переїхали в Америку і почали використовувати гроші, отримані від ірландських споживачів, щоб купувати потужності у Сполучених Штатах", — розповів ірландець.
Варто додати, що загалом наразі ірландський виробник має потужності майже у тридцяти країнах світу, куди входить і Україна. Ба більше, у нашій — CRH має наміри розширятися. Так, компанія планує викупити активи свого конкурента на українському ринку — Dickerhoff (Buzzi).
Однак, на жаль, нічим хорошим для українців це може не повернутися. Якщо АМКУ погодить угоду, ірландці отримають найбільшу частку вітчизняного цементного ринку та зможуть його монополізувати. Таким чином CRH зможе диктувати власні умови й завищувати ціни на будматеріали, що видно на прикладі Ірландії.
Слід ще підкреслити: такий перерозподіл ринку відбувається на тлі тотальної відбудови й відновлення знищеного російськими обстрілами майна українців. Тобто в час, коли громадянам нашої країни і так доводиться витрачати чималі кошти на будівництво. Таким чином, можна зробити висновок: ірландський виробник CRH хоче нажитися на горі українців, чиї домівки постраждали від атак ворога та потребують серйозного відновлення.