Відносини Британії та України зіпсувалися після приходу до влади нового уряду: що сталося

Новий уряд Кіра Стармера зміг добряче зіпсувати відносини з Україною, які завжди були досить теплими

Крилаті ракети Storm Shadow
Відсутність постачань Storm Shadow – фактично, єдина претензія до Британії

Відносини Великої Британії та України значно охолонули після того, як новим прем'єр-міністром Британії став Кір Стармер. Він не відвідав Україну за чотири місяці перебування на посаді прем'єра. І він не надав Збройним силам України додаткові далекобійні ракети Storm Shadow.

Про це повідомляє британське видання The Guardian. Видання зазначає, що в Києві не чекають візиту Стармера без нового зобов'язання надати Україні дуже потрібні додаткові крилаті ракети Storm Shadow.

"Йому немає сенсу приїжджати у якості туриста... Цього не відбувається. Стармер не дає нам зброї далекого радіусу дії. Ситуація вже не та, що була, коли Ріші Сунак був прем'єр-міністром. Відносини стали гіршими", – сказав на умовах анонімності один з високопосадовців Офісу Президента України.

Чиновник додав, що відсутність постачань Storm Shadow – фактично, єдина претензія до Британії. Якби Україна отримала додаткові ракети, це можна було б помітити по частішим ударам по російським військовим об'єктам.

Зазначимо, що у жовтні, попри візит президента України Володимира Зеленського до Великої Британії Лондон, схоже, не дослухався до аргументів, чому потрібно дозволити Україні бити ракетами Storm Shadow по Росії. Не допомогла навіть особиста зустріч Зеленського з прем'єр-міністром Британії Кіром Стармером. Даунінг-стріт обіцяє Україні допомогу, але про дозволи мови поки що не йде.

Storm Shadow - що це за ракети?

Storm Shadow — це високоточна крилата ракета дальнього радіуса дії, розроблена для використання військово-повітряними силами Великобританії та Франції. Розроблена компанією MBDA, ракета призначена для ураження важливих наземних цілей, таких як командні центри, радіолокаційні станції, склади боєприпасів і укріплені об'єкти.

Дальність ракети становить приблизно 560 км, що дозволяє їй атакувати цілі на значній відстані від місця запуску. Використовується інерційна навігаційна система (INS), GPS та електрооптична система наведення для високої точності ураження цілі.

Боєприпас має бойову частину масою близько 450 кг, яка забезпечує значну руйнівну силу. Ракета оснащена бойовою частиною типу BROACH, яка складається з двох частин: перша забезпечує проникнення в укріплену ціль, а друга здійснює основний вибух усередині об'єкта. Завдяки конструкції з використанням технологій зниження радіолокаційної помітності ракета має здатність уникати ворожих систем ППО. Загалом, наразі вона є однією з найбільш ефективних крилатих ракет у своєму класі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube