Енергосистема продовжує відновлюватись після тринадцяти масованих ракетно-дронових атак окупантів у 2024 році
На енергооб’єктах тривають аварійно-відновлювальні роботи. Негода знеструмила 10 населених пунктів в Івано-Франківській області. Графіки відключення світла не застосовуються, але ситуація в енергосистемі може змінюватись. Про це 2 січня повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії на ранок 2 січня на 4,9% нижче, ніж в той самий час у вівторок, 31 грудня. Це пояснюється вищою температурою повітря та сонячною погодою у більшості регіонів України, що зумовлює ефективнішу роботу побутових СЕС.
"Енергосистема продовжує відновлюватись після тринадцяти масованих ракетно-дронових атак окупантів у 2024 році. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене та замінити знищене ворогом обладнання. Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго)", - закликали в Укренерго.
Через складні погодні умови знеструмлені 10 населених пунктів в Івано-Франківській області. Ремонтні бригади обленерго працюють над відновленням пошкоджених ліній. Заживлення абонентів прогнозується протягом кількох годин.
Енергосистема України залишається цілісною, попри всі труднощі та атаки ворога. У січні українцям слід готуватися до можливого збільшення тривалості відключень електроенергії через морози та загрози нових ударів. Про це у коментарі "24 каналу" розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. За його словами, з початку 2024 року Росія неодноразово завдавала ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури України, в тому числі теплогенерації та гідрогенерації.
Останні атаки, зокрема, припали на схід та південь України, де дефіцит потужності відчувається найсильніше. Відновлення генераційних об'єктів, таких як електростанції, займає значно більше часу, ніж заміна трансформаторів, і може тривати до пів року. Однак енергетикам вдалося стабілізувати роботу системи, тривалих відключень світла майже немає, за винятком прифронтових територій. У грудні тимчасові обмеження спостерігалися в Дніпропетровській, Харківській областях, а також у регіонах Півдня. Завдяки злагодженій роботі спеціалістів ситуація у цих регіонах поступово поліпшується.
Січень традиційно є складним місяцем для енергосистеми через низькі температури, що підвищують споживання електроенергії. Експерт зазначає, що багато залежатиме від кількох ключових факторів: погодних умов та ймовірності нових ударів по інфраструктурі. Якщо зима буде суворою, тривалість відключень може збільшитися, оскільки підвищене навантаження на систему збігається з її пошкодженістю. За словами Омельченка, важка, але контрольована ситуація, ймовірно, збережеться.
"Росія не досягне своїх цілей. Українська енергетична система збереже свою цілісність. Хоча, найімовірніше, у січні в нас поновляться графіки відключень, і їх тривалість може бути немалою", – зазначив Омельченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.