"Відчуваю особисту причетність". Клінтон зробив важливу заяву щодо української ядерної зброї

Експрезидент США наголосив, що підтримка України з боку Заходу має залишатися непохитною

Ядерна зброя
Клінтон висловив жаль через свою роль у ядерному роззброєнні України в 1990-х роках

Колишній президент США Білл Клінтон зізнався, що шкодує через свою роль у ядерному роззброєнні України в 1994 році. Він припустив, що росія не напала б на територію України, якби наша країна мала б ядерну зброю. За його словами, нинішній очільник росії порушив домовленості. 

Про це Клінтон розповів в інтерв’ю ірландському телеканалу RTÉ. Він наголосив, що Україну потрібно продовжувати підтримувати в боротьбі з російським агресором. 

"Я відчуваю особисту причетність, тому що я змусив їх (Україну, - ред.) погодитися відмитися від ядерної зброї. І ніхто з них не вірить, що росія пішла б на це (вторгнення, - ред.), якби Україна все ще мала свою зброю", - сказав Клінтон.

Клінтон наголосив, що знав — російський диктатор володимир путін не підтримує угоду свого попередника Бориса Єльцина про те, щоб ніколи не втручатися в територіальні кордони України. Оскільки Україна більше не мала засобів ядерного стримування, очільник Кремля порушив домовленості й спочатку захопив Крим.

"Вони (українці, - ред.) боялися віддати її (ядерну зброю, - ред.), бо думали, що це єдине, що захищало їх від експансіоністської росії. путін, коли побачив нагоду, порушив угоду і спочатку захопив Крим. І я через це почуваюсь жахливо, тому що Україна є дуже важливою країною", – підкреслив Клінтон.

Колишній президент США вважає, що те, що зробив путін, було неправильним. За його словами, Європа та Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну. 

Загроза ядерного удару з боку рф по Україні

Наприкінці грудня 2022 року міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив, що росія може завдати ядерного удару по Україні, якщо її загрожуватиме поразка на полі бою. У разі продовження звичайних бомбардувань українських міст за продовження військового опору виступають 95 % громадян. По це свідчать результати опитування. У разі використання росією тактичної ядерної зброї на полі бою або проти українського міста ця цифра лише трохи знизиться і становитиме 89 %, а у разі підриву бомби над Чорним морем — складе 91 %.

Нагадаємо, ядерну зброю в Білорусі планують розташувати на кордоні з Польщею. Крім того, у Буданова назвали ціль ядерного шантажу путіна.

Також Інформатор писав, що КНДР заявила про успішні випробування підводного дрона, що переносить ядерний заряд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube