Від збору донатів до аукціону військових трофеїв: як фонд «Патронус» допомагає ЗСУ

Читать на русском

Команда «Патронуса» дуже вдячна всім, хто надає будь-яку допомогу та підтримку ЗСУ

Читать на русском
Від збору донатів до аукціону військових трофеїв: як фонд «Патронус» допомагає ЗСУ

Команда «Патронуса» дуже вдячна всім, хто надає будь-яку допомогу та підтримку ЗСУ

Фонд «Патронус» допомагає бійцям, які служать у лавах ЗСУ у гарячих точках: на Луганському та Донецькому напрямку. З початку війни волонтери зібрали мільйони гривень, передали тонни провізії, предметів гігієни, сотні касок, бронежилетів, прицілів, тепловізорів, приладів нічного бачення. І навіть кілька автомобілів.

Започаткували весь цей рух журналістки Інформатора Христина Лях, Маргарита Турчак та Марія Чалая. Про те, як цим тендітним дівчатам вдалося підняти такий пласт допомоги, об'єднавши навколо ідеї підтримки ЗСУ тисячі людей, волонтерки розповіли в ефірі радіостанції "Інформатор FM".

 

З чого все починалося

«Благодійний фонд «Патронус» займається допомогою військовим, добровольцям, усім, хто допомагає боронити Україну від російських загарбників. З першого дня повномасштабного вторгнення росії ми розпочали нашу роботу на базі Інформатора. Ми організували волонтерський центр та почали збирати допомогу як грошову, так і іншу. Люди приносили продукти, медикаменти, все, чим могли допомогти. Ми не знали, як довго буде затребувана наша робота, однак за декілька тижнів зрозуміли, що нам потрібно переходити до більш системних дій, бо працювати так хаотично, як спочатку було неможливо. Ми отримували багато запитів. Ми отримували багато речей, які обробляли, фасували, возили, – розповідає Христина Лях, – Зараз, з досвідом наша робота стала системнішою, але незмінним залишилося наше прагнення повністю виконувати заявки від бійців, забезпечувати їх усім необхідним: від медикаментів та їжі до спеціальних технічних пристроїв».

Каска окупанта зміцнює ЗСУ

Згодом волонтери почали проводити благодійні аукціони, на які виставляли різні цікаві речі: каску ліквідованого окупанта, тушонку з цікавою етикеткою, на якій було написано «Філе бурятського танкіста». Взявши участь в аукціоні, людина може допомогти ЗСУ та отримати за це бонус. Зробити це можна через сторінки фонду «Патронус» у Facebook та Instagram. Якщо ви бажаєте запропонувати лот для такого аукціону, зробити це можна, написавши на пошту: patronus.fund.ua@gmail.com

Від збору донатів до аукціону військових трофеїв: як фонд «Патронус» допомагає ЗСУ 1

Дуже потужна бавовна у Дніпрі

Прагнучи об'єднати патріотів для допомоги України, команда «Патронуса» робить це не лише онлайн, а й у реальному просторі.

21 травня о 15-00 у ресторані First Wave у Дніпрі розпочнеться благодійний концерт «Бавовна».

Від збору донатів до аукціону військових трофеїв: як фонд «Патронус» допомагає ЗСУ 2

Там виступатимуть рок-гурти:

  • MANTU (проєкт Антона Кистрина/Кімната Гретхен);
  • Ольга Журавель (Anima);
  • Red Wolf acoustic.

«Наші друзі з VeAn, тату-студії, погодилися поставити свій тату-куточок та набивати людям невеликі патріотичні татуювання за мінімальний прайс. Там будуть майстри-брейдери, які зможуть заплести гостям класні коси, дреди. На вході буде ярмарок, де можна буде купити якусь патріотичну дрібницю: кулони з гільз, тушонку “з сепарів та колаборантів” та багато іншого. First Wave – це традиційне місце ветеранської движухи. Кращого місця для цього концерту знайти було неможливо! Приходьте за адресою: м. Дніпро, бульвар Короленка, 3а. Усі зібрані донати підуть на допомогу ЗСУ, а точніше – на купівлю дронів та інших технічних засобів для полку «Азов», 25 та 93 бригади», – каже Маргарита Турчак.

Хто і чим допомагає та як приєднатися

За словами Маргарити Турчак, допомогу волонтерам надають тисячі людей, які приносять необхідне, переказують донати. Є у «Патронуса» і постійні друзі, які допомагають з першого дня війни.

Тату-студія VeAn разом із мережею ресторанів Confetti забезпечують бійців тушонкою, медикаментами та часто допомагають купувати замовлення за конкретними списками від військових, які публікує «Патронус». Також вони допомагають транспортом, коли потрібно купити чи розвезти. Власники студії BloodRoom Tattoo Макс та Олеся зустріли повномасштабне вторгнення росії в Німеччині. І звідти вони надавали волонтерам допомогу: збирали кошти, купували там рації, тепловізори, знайшли далекомір на 5 км. Знайти таку техніку в Україні було неможливо! Snack Production постачає снеки для бійців. IT Dnipro community та його керівник Євген Гостіщев постійно на зв'язку. Там завжди готові допомогти закривати потреби бійців. Досить великі перекази надсилає Євген Блажевич із фірми Extract, яка займається косметикою та парфумерією. Є й анонімні помічники.

“Одного разу, виклавши список заявок, серед яких був дрон, ми отримали повідомлення від жителя Києва, з яким ми не були знайомі, знаємо лише його ім'я: Максим. Він написав, що має дрон і може його надіслати. Отримавши девайс, ми показали його розвідникам. Вони захопилися і попросили ще один такий самий. Ми зв'язалися з Максимом і він надіслав нам ще один дрон. Ось так, абсолютно незнайома людина надіслала два досить дороговартісних прилади!”, - розповідає Христина Лях.

Як зазначила Маргарита Турчак, команда “Патронуса” дуже вдячна всім, хто надає будь-яку допомогу та підтримку ЗСУ: “Маленької допомоги немає. Сто донатів по 10 гривень – це квадрокоптер для військових. Ми дякуємо всім, хто нас підтримує своїми переказами, передачами, репостами та добрими словами”, - сказала волонтерка.

Якщо ви бажаєте приєднатися до допомоги ЗСУ та наблизити перемогу України у війні, всі контакти реквізити фонду “Патронус” ви знайдете тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ольга Палій

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.