Від Росії відповіді немає - Зеленський озвучив деякі подробиці щодо режиму тиші

За словами глави держави, Україна запропонувала тишу на морі й у небі, а у Трампа запропонували ще й тишу на суші

Зеленський озвучив деякі подробиці щодо перемир'я з Росією
Володимир Зеленський. Фото: Getty Images

Глава держави Володимир Зеленський розповів деякі подробиці за підсумками переговорів США та України у Саудівській Аравії. Президент підкреслив, що Київ запропонував два види тиші — на морі та у небі, а американська сторона запропонувала встановити тишу ще й на суші. Україна погодилась на 30-денне перемир'я. При цьому Зеленський додав, що саме США слідкуватимуть за тим, щоб сторони дотримувались умов тимчасового перемир'я. 

За словами президента, важливе питання – це контроль і американська сторона висловила готовність його організувати. Він наголосив на відновленні оборонної та розвідувальної допомоги. Також на зустрічі порушували тему гарантій безпеки та взаємодію з європейськими партнерами.

"На жаль, уже понад добу світ не чує змістовної відповіді з Росії щодо пропозицій, які пролунали. І це знову підтверджує, що саме Росія прагне продовжувати війну та намагатиметься максимально відтягнути настання миру. Сподіваємося, що тиску США вистачить, щоб примусити Росію до завершення війни", - повідомив Зеленський.

Інші заяви Зеленського 

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що вибори в країні пройдуть тільки після офіційного припинення воєнного стану, і жодних навмисних затримок у цьому питанні не буде. Він запевнив, що у разі тимчасового припинення вогню розпочнеться розробка плану завершення війни. Після його реалізації воєнний стан буде скасовано, і країна повернеться до демократичних процесів, зокрема до виборів.

Зеленський зазначив під час брифінгу, що покроковий план завершення війни розроблятиметься у разі запровадження тимчасового перемир'я. Після досягнення цієї мети, воєнний стан скасують, що відкриє можливість для проведення виборів.

Переговори пройшли у вівторок, 11 березня, у Саудівській Аравії між делегаціями США та України. Було відчутно, що діалог вкрай напружений. Після першого раунди обидві делегації полишили фешенебельний готель Рітц-Карлтон у Джидді без коментарів для медіа. Єрмак виглядав стурбованим, майже як і радник президента США з питань безпеки. Обидва були стурбовані - але не безнадійні. 

Окрім того, що Україна прийняла пропозицію США про повне припинення вогню на 30-денний термін, який може бути продовжено за згоди сторін, США повідомили про відновлення обміну розвідданими та безпекову допомогу Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube