Від Московського патріархату вимагають покинути Лавру вже найближчими днями

Читать на русском

Усього у розпорядження заповіднику ченці мають передати 79 обʼєктів.

Читать на русском
Києво-Печерська лавра
Представники московського патріархату зобовʼязані передати ключі від обʼєктів лаври

Усього у розпорядження заповіднику ченці мають передати 79 обʼєктів.

Ченців Української православної церкви Московського патріархату зобовʼязали залишити 79 обʼєктів Києво-Печерської лаври у триденний термін.

Про це за підсумками роботи комісії Міністерства культури і інформаційоної політики повідомила пресслужба відомства.

У міністерстві повідомили, що в понеділок, 5 червня, комісія Мінкульту завершила свою роботу та підписала з заповідником "Києво-Печерська лавра" акт приймання-передачі державного майна. Документом підтверджено передачу державного майна у користування заповіднику, загалом 79 об’єктів.

"Комісія у своєму звіті виявила порушення вимог законодавства з боку Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) Української православної церкви. Відповідно до рекомендацій комісії та на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України, заповідник вислав вимогу про невідкладне звільнення, припинення користування та повернення заповіднику всіх культових будівель та іншого майна, що є державною власністю, - йдеться в повідомленні.

Заповідник направив ченцям акт приймання-передачі для підписання протягом 3 робочих днів з дня їх отримання, а також вимогу стосовно передачі ключів від замків та дверей до всіх обʼєктів, додали в Мінкульті.

Вимога Мінкульту

"МКІП сподівається на негайне виконання вимог з боку Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (чоловічому монастирю) УПЦ. В разі відмови вчинити відповідні дії, всі докази будуть передані до суду для прийняття рішення щодо усунення перешкод заповіднику у користуванні майном", - заявили в міністерстві.

Виселення УПЦ МП з Лаври

10 березня офіційно стало відомо, що Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року. На це представники московського патріархату спочатку відповідали зверненнями до верхівки України, вмовляннями їх “не виселяти”, а потім прямо заявили, що нікуди йти не збираються, поки суд не узаконить рішення про “виселення”.

30 березня представники УПЦ МП разом із вірянами фізично заблокували роботу комісії Мінкульту. Того ж дня Господарський суд Києва відмовив позову проросійських священиків, тим самим підтвердивши законність “виселення”. Попи заявили, що будуть оскаржувати рішення, і 31 березня все одно не пустили комісію Мінкульту.

4 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення щодо огляду будівель Києво-Печерської лаври. Це було зроблено в рамках кримінального провадження за фактами незаконного утримування, осквернення або знищення релігійних святинь, у чому звинувачують представників УПЦ МП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.